Nowe „Post Scriptum”

 

Najnowszy, czwarty numer kwartalnikaPost Scriptum” jest już dostępny. Czasopismo zawiera wiele fascynujących tekstów ze świata literatury i sztuki m. in.: obszerny wywiad z włoskim mistrzem fotografii Grande Maestro Damiano Errico, artykuł o poetce Felicji Kruszewskiej i jej twórczości.

W czwartym numerze „Post Scriptum” królują kobiety, zarówno w formie magicznej fotografii gościa specjalnego z Włoch Grande Maestro Damiano Errico, jak w eterycznych pociągnięć pędzla prowadzonych dłonią malarki Irene Sheri. Nie brakuje też fotograficznych eksperymentów Adriana Mechockiego, który łączy sztukę fotografii z malarstwem.

Ciekawy jest tragikomiczny felieton literata, satyryka i autora tekstów pieśni i musicali Juliusza Wątroby. Fanów dramatów zainteresuje „Brzemię królów” autorstwa pisarza Lecha Brywczyńskiego. Najnowszy numer „Post Scriptum” prezentuje też Agnieszkę Morysiak, zwaną malarką ludzkich osobowości i zachowań. Architekt i pisarka Małgorzata Wachowicz oprowadza po Łodzi, jakiej nie znamy. Artysta fotograf Bo Jaroszek opowiada o czym gadają obrazy. Dzięki hafciarce Alicji Stańskiej można się dowiedzieć o pochodzeniu przemocy.

„Są pisma, od których nie można się oderwać i do których musi się wracać. Tak jest z niezależnym kwartalnikiem literacko–artystycznym „Post Scriptum”. – Uważa Poetka Wanda Dusia Stańczak. – Mam trzy poprzednie numery, wydawanego w Polsce i Wielkiej Brytanii ilustrowanego magazynu „Post Scriptum” i wiedziałam, że czwarty mnie też zachwyci. I tak się stało.” – Wyznaje Poetka Wanda Dusia Stańczak.

Periodyk „Post Scriptum” tworzy polsko–brytyjski zespół entuzjastów, artystów i dziennikarzy. Pytanie czy trzeba mieć artystyczną duszę, by sięgnąć po ten kwartalnik? Nie koniecznie. Każdy może znaleźć w tym czasopiśmie temat, który go zainteresuje.

„Wydawanie czasopisma przez zespół brytyjsko-polski to bardzo ciekawy pomysł. Idea uwalnia od polskiego „piekiełka”. – Uważa pisarz Juliusz Erazm Bolek. – „Taki sposób redagowania kwartalnika „Post Scriptum” pozwala na uchwycenie ważnych i intrygujących postaci i zjawisk artystycznych. Strona wizualna pisma to głównie zasługa Renaty Cygan, która ma siódmy zmysł estetyczny.” – Dodaje pisarz Juliusz Erazm Bolek.

Wanda Dusia Stańczak zachwyca się i poleca „Post Scriptum”. Mówi: „Polecam bardzo szczerze wszystkim, którym dziedziny, związane z kulturą i sztuką są bliskie. Periodyk „Post Scriptum” wydany z ogromną starannością, bogato ilustrowany znakomitymi pracami fotografików – zatrzymuje na każdej stronie, pogłębia wiedzę, rozbudza zainteresowania. Przeczytałam cały numer, naprawdę zachwyca i różnorodnością tematów i… kolorystyką pięknej, złotowinnej jesieni. Cieszą mnie bardzo w piśmie nazwiska autorów, których znam i cenię. Magazynu „Post Scriptum” nie odkłada się po przeczytaniu na półkę. Wiem to po poprzednich wydaniach. One mają magnesy i ręce same się do nich wyciągają. Zespołowi redakcyjnemu – ukłon i dalszych wspaniałych pomysłów.” – Wyznaje Poetka Wanda Dusia Stańczak .

Kwartalnik „Post Scriptum” jest dostępny w bezpłatnej formie elektronicznej pod adresem: https://www.yumpu.com/xx/document/read/65010010/post-scriptum-4-2020,

Miłośnicy wersji papierowej mogą dokonać zakupu za 24.95zł przez księgarnię internetową: https://www.wyczerpane.pl/post-scriptum-4-2020.html

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaKultura / SYL/13.12.2020