Nowa telewizja Silver TV

Wśród ogólnodostępnych stacji telewizyjnych na terenie Polski, niebawem pojawi się nowa oferta Silver TV. Zajmie miejsce na pierwszym multipleksie telewizji naziemnej kanał ATM Rozrywka, który zakończył nadawanie, ponieważ Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie przedłużyła mu koncesji. Silver TV adresowany jest do publiczności powyżej 50 rok życia. W ofercie stacji pojawią się filmy, seriale, audycje rozrywkowe, muzyczne czy transmisje religijne. Oczywiście programy nadawane przez tego nadawcę będą mogły oglądać również osoby młodsze.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji od 4 lutego 2021 roku organizowała zebrania w sprawie przyznania koncesji na pierwszy multipleks telewizji naziemnej. Do konkursu prócz grupy ATM stanęła spora grupa nadawców m.in. Polsat (Polsat Edu), Wirtualna Polska (H!TV), Green Content (Dmax) czy Michał Winnicki Entertraiment, który zaproponował aż trzy różne kanały, w tym właśnie Silver TV, który ostatecznie wybrano. Zastąpi on kanał ATM Rozrywka, który skończył nadawanie 24 lutego 2021 roku.

Silver TV będzie skoncentrowany wokół potrzeb i zainteresowań osób dojrzałych a uściślając osób, które ukończyły 50 rok życia. Tego rodzaju programy obecne są już np. w Czechach (CT3) czy Niemczech (SAT1Gold) gdzie cieszą się dużą popularnością:

Polskie stacje telewizyjne gonią za młodym widzem w wieku 16-49 lat, ale to dawno nieaktualna grupa docelowa. Telewizji wierni są widzowie starsi i w końcu dla nich trzeba stworzyć dedykowany im tematyczny kanał telewizyjny.” – Jest przekonany Michał Winnicki.

Według zapowiedzi kanał Silver TV będzie można odbierać nie tylko w telewizji naziemnej, ale również satelitarnej i niektórych sieciach kablowych. Ponadto – jak zapowiedziała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji – nowy kanał ma być niekodowany i udostępniany widzom bezpłatnie.

Ramówka kanału Silver TV bogata będzie w rozrywkę, muzykę, filmy i seriale czy transmisje wydarzeń religijnych. Prócz tego stacja koncentrować się będzie na informowaniu i edukowaniu widzów z zakresu aktywizacji i zdrowego trybu życia. Tego rodzaju programy mogą zająć nie mniej niż 70 proc. tygodniowego czasu nadawania w godzinach 6:00-23:00.

Dokładny termin rozpoczęcia nadawania kanału Silver TV nie jest znany. Mówi się, że ruszy on albo za kilka tygodni albo za kilka miesięcy. Póki co nadawca musi przejść całą formalną drogę, na którą składa się otrzymanie koncesji pocztą oraz rezerwacja częstotliwości. Obecnie na multipleksie pierwszym telewizji naziemnej można oglądać programy: Eska TV, TV Trwam, TTV, Fokus TV, TVP ABC, Stopklatka TV oraz Polo TV.

Michał Winnicki – to urodzony w 1988 roku polski przedsiębiorca medialny. Jest absolwentem Wydziału Ekonomii i Zarządzania na Uniwersytecie Szczecińskim. Jego debiutanckim programem był „High Score”, nadawany przez O. TV, którego tematyka oscylowała wokół gier komputerowych. Później przyszedł czas na współpracę ze stacjami TV4, TV Biznes oraz TVR nadającą programy dla rolników. W 2013 roku z jego inicjatywy powstał kanał z muzyką disco-polo – Power TV. Obecnie jest on nadawcą 12 ogólnopolskich programów telewizyjnych, a w tym m.in.: Nuta. TV, Adventure HD, Top Kids, Gold TV czy Home TV.

Agencja Informacyjna

Agencja InformacyjnaGospodarka /WAC/  13.03.2021