Im prościej tym lepiej można by powiedzieć, zwłaszcza jeśli chodzi o nazwę. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji niedawno przyznała koncesję na nadawanie naziemnej telewizji cyfrowej „Silver TV”. Okazało się, że prawo do tej nazwy ma już Teresa Borucka, która tę nazwę, jako znak towarowy, zastrzegła w Urzędzie Patentowym.
Michał Winnicki, który ofertą programową „Silver TV” adresowaną dla telewidzów powyżej 50. roku życia, wygrał konkurs Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na nadawanie programu na MUX-1 telewizji naziemnej 25 lutego 2021 r. nie zamierza walczyć o prawo do nazwy „Silver TV”, ponieważ „jego celem nie są wojny sądowe”.
Uznał, że potrafi zaproponować nową nazwę. Dlatego złożył już wniosek do Urzędu Patentowego na zastrzeżenie znaku towarowego „Antena HD”. Teraz telewidzowie oglądający program w lewym górnym roku widzą logi „Silver TV, a w prawym górnym rogu „Antena HD”.
Michał Winnicki to polski producent telewizyjny. Urodził się w 1988 roku.
Jest absolwentem Wydziału Ekonomii i Zarządzania na Uniwersytecie Szczecińskim. Producentem telewizyjnym został już jako dwudziestolatek przygotowując program „High Score” na temat gier komputerowych, nadawany przez telewizję Jerzego Owsiaka – O.TV. Równolegle zajmował się też handlem sprzętem radiowo-telewizyjnym. Dzięki wsparciu finansowym portalu internetowego Allegro, produkował magazyn „AlleGra” emitowany w telewizji TV4. Dla tej stacji Michał Winnicki robił także program turystyczno-podróżniczy „Letni wakacjometr”. Dla telewizji TV Biznes produkował programy z cyklu „Golf Pasja i Sport” i „Darz bór” o łowiectwie, a także “High Score czyli gra w biznes”. Współpracował również z telewizją rolniczą TVR.
W 2013 roku Michał Winnicki uruchomił kanał z muzyką disco-polo – Power TV.
W połowie 2020 roku Winnicki zakupił od Discovery 95 proc. udziałów w telewizji NTL, nadającej w województwach: łódzkim i śląskim. Niedługo potem zmienił nazwę stacji na TVC. W 2020 roku, wraz z Romanem Młodkowskim, uruchomił telewizję Biznes 24. Pod koniec 2020 roku Michał Winnicki był już nadawcą 12. ogólnopolskich kanałów telewizyjnych, w tym oprócz wyżej wspomnianych m. in.: „Nuta.TV”, „Adventure HD”, „Top Kids”, „Home TV”, „Gold TV”, „Super TV”, „Top Kids JR”, „Filmax” oraz „Ultra TV 4K”. Przedsiębiorstwa, których właścicielem jest Michał Winnicki są także operatorami 3 lokalnych multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej.
Sprzedażą czasu reklamowego w sześciu stacjach Michała Winnickiego („Power TV”, „Adventure HD”, „TOP KIDS”, „Nuta.TV HD”, „TO!TV” oraz „TVR”) od 2019 roku, zajmuje się Biuro Reklamy Telewizji Polskiej.
Główna siedziba spółki Michał Winnicki Entertainment mieści się w Szczecinie. Przedsiębiorstwo posiada także swoje oddziały w Warszawie, Pradze (Czechy) i Wilnie (Litwa). W Czechach, na Słowacji oraz na Litwie przedsiębiorstwo Michał Winnicki Entertainment emituje międzynarodowe wersje kanałów „Power TV”, „Adventure”, „Nuta.TV” i „Top Kids”.