W Łomiankach powstaje katolickie osiedle Przystań

W Łomiankach pod Warszawą powstaje osiedle dla wyznawców Kościoła Rzymskokatolickiego. Usługodawca twierdzi, że jest to idealne miejsce dla osób, które chcą budować swoją rodzinę na wierze w Boga. „Osiedle Przystań” będzie osiedlem czysto katolickim, ale w jaki sposób będzie to można sprawdzić wiarę mieszkańców? Developer jeszcze nic nie zdradza.

Coraz częściej słyszy się o nowych pomysłach developerów. Różne osiedla otwierają się dla docelowych grup społecznych. Tym razem firma zwraca się do wierzących katolików.

„Nazwaliśmy je Przystań, bo zależy nam, by rodziny znalazły tu miejsce wytchnienia. Stąd nasze logo, które w symboliczny sposób przedstawia rodzinę jak drzewa zapuszczającą korzenie: tak jej członkowie budują swoje życie na fundamencie wiary w Boga.” – Informują małżonkowie Anna i Kamil Kwiatkowscy, pomysłodawcy i developerzy Osiedla Przystań w Łomiankach, w rozmowie dla „Gościa Niedzielnego”.

Na „start” ks. Jarosław Szymczak z Fundacji Pomoc Rodzinie poświęcił działki, na których wzniosły się domy.

Pierwszy etap obejmuje 16 domów w zabudowie bliźniaczej, którego koniec planowany jest w 2022 roku.

Planowane jest również wybudowanie placu zabaw, boiska oraz kapliczki dla wiernych. Na ten moment wiadomo, że każdy z fundamentów został zbudowany na różańcu.

A każdy z domów ma swojego patrona (św. Bernard, św. Jan Paweł II, św. Józef, św. Faustyna Kowalska, św. Stanisław Papczyński, św. Stanisław Kostka, św. Rita, św. Ojciec Pio, bł. Karol de Foucauld, św. Matka Teresa, bł. Ks. Jerzy Popiełuszko, św. Teresa od Dzieciątka Jezus, św. Maksymilian Kolbe, bł. Piotr Jerzy Frassati, św. Dominik Savio, św. Jese Maria Escriva i.t.d.). Na funpage’ach na facebook’u oraz Instagramie można podziwiać i obserwować powstawanie tego osiedla przyjaźni.

Agencja Informacyjna, Gospodarka /GOG/ 4.05.2021

Ilustracja: Grafika przedstawiająca założony efekt źródło: https://osiedleprzystan.pl/