Nie przenoście nam stolicy do Krakowa

 

Czy jeden z kandydatów na prezydenta miasta stołecznego Warszawy chciałby po swoim zwycięstwie przenieść stolicę do Grodu Kraka?

Trwa już kampania wyborcza do samorządu, choć nie ma jeszcze dokładnego terminu wyborów.  Największe emocje budzą wybory prezydenckie w stolicy, gdzie zmierzą się posłowie Rafał Trzaskowski z Platformy Obywatelskiej i Patryk Jaki reprezentujący Zjednoczoną Prawicę. Obaj kandydaci od kilku dni próbują przekonać do siebie mieszkańców Warszawy. Nie obywa się bez wpadek.

W spocie Patryka Jakiego sprzed kilku dni pojawiło zdjęcie mostu praskiego, ale był to most nie z warszawskiej, a z czeskiej Pragi. Okazuje się jednak, że tylko ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi.

–  Strona Rafała Trzaskowskiego – trzaskowski.pl nie byla aktualizowana od jesieni 2017 r. – zwrócił uwagę w TVP Info i Wiadomościach TVP redaktor naczelny Agencji Informacyjnej Miłosz Manasterski. – W dodatku na stronie są wyłącznie informacje o Krakowie, tak jakby jednak Rafał Trzaskowski kandydował na prezydenta starej stolicy.

 

Materiał wideo Wiadomości TVP – tutaj

Strona wiceministra Patryka Jakiego, choć nie zachwyca grafiką, jest aktualna i pokazuje jego dzialalność oraz propozycje programowe dla Warszawy.

Strona posła Rafała Trzaskowskiego nie pozostała zaktulizowana do tej pory. Nie ma tam żadnych informacji dotyczących Warszawy.

Na stronie kandydata na Prezydenta Warszawy czytamy: „Kraków atrakcyjnym miejscem do życia i pracy”, „Kraków centrum polskiej innowacji”, „Krakowscy specjaliści od cyberbezpieczeństwa”.

Cyt. ze strony trzaskowski.pl: Skok Krakowa w przyszłość nie będzie w pełni możliwy bez zlikwidowania zaniedbań z przeszłości, a także dbania o podstawowe potrzeby jego mieszkańców. 

Czy to oznacza, że poseł planuje po wygranej w wyborach samorządowych przenieść stolicę do Krakowa?

Takie działanie może co prawda rozwiązać problem korków w Warszawie, ale nie wiadomo, czy zadowoleni z tego będą sam mieszkańcy Krakowa.

Już w 1993 r. Andrzej Sikorowski i Grzegorz Turnau przewidująco protestowali w piosence „Nie przenoście nam stolicy do Krakowa”:

Nie przenoście nam stolicy do Krakowa 
chociaż tak lubicie wracać do symboli 
bo się zaraz tutaj zjawią 
butne miny święte słowa 
i głupota która aż naprawdę boli

 

Agencja InformacyjnaAgencja Informacyjna, /EST/ 07.05.2018