Nadchodzi Rock Scena

Już w najbliższą sobotę, 30 lipca 2022 r., będzie można usłyszeć rockowe brzmienie, podczas koncertu „Rock Scena Powiatu Pilskiego”. To nowe wydarzenie na muzycznej mapie Polski.

W programie koncertu „Rock Scena Powiatu Pilskiego” wystąpią zespoły „Kil Folins” (godz. 17.00), „The G[h]ost” (godz. 18:15), “Ribs in Coke” (godz. 19:45), “Alter Ego” (godz. 21:00). Na zakończenie zaplanowano Rock Dyskoteka z Krzysztofem Belakiem, która rozpocznie się o godz. 22:30. 

Muzykę zespołu Kil Folins charakteryzują przewrotne i sarkastyczne teksty i wpadające w ucho gitarowe riffy.

Nieustający groove i eksplozja scenicznej energii, to recepta na piosenki spod znaku Kil Folins. Grunge Rock bezkompromisowy jak uśmiech Phila Collinsa. Zespół występuje w składzie: Bartosz Wodarkiewicz – śpiew i gitara, Sławomir Kotarski – gitara, Robert Kania – bas i Przemek Zdunek – perkusja. 

Zespół Alter Ego został reaktywowany po 30 latach. Gra utwory z pogranicza Rocka Alternatywnego.

Ponownie wystąpi z własnym repertuarem. Skład: Ryszard Zawadzki – klawisze, Zbigniew Kruk – perkusja, Remigiusz Michelus – gitara, Jacek Nowakowski – gitara , Paweł Holeksa – bas.

Ribs in Coke to emocjonalnie szczery zespół rockowy, o mocnym brzmieniu i oryginalnym, świeżym podejściu do gatunku muzyki.

Grupa pięciu artystów wywodzi się z różnych innych projektów, mających na koncie koncerty na małych i dużych scenach z wielkimi polskiej branży muzycznej. Zespół komponując własną muzykę opiera się na wyszukanych brzmieniach gitar czy mocnej i zgranej sekcji. Oryginale teksty pisane są języku polskim. Oddają one w pełni odbiór świata widzianego oczami wokalisty.

Ribs in Coke to kombinacja pięciu charakterów, które choć tak różne, łączy jedno….. muzyka. W mocno stabilnym składzie od kilku lat: Bartosz Kułaczewski – śpiew, Andrzej Kossewski – bas, Darek Powchowicz – gitara, Daniel Olesiński – gitara, Wiesław Olszewski – perkusja.

Zespół the G[H]OST powstał w 2006 roku w Gostyniu (woj. wielkopolskie) z inicjatywy obecnego wokalisty Mariana Szulczyńskiego.

Nazwa grupy powiązana jest ze słowem ghost (ang. duch) i miastem, w którym została powołana do życia (stąd opcjonalne H w nawiasach). „Gostyńskie duchy” są znakomitym przykładem powiedzenia „muzyka łączy pokolenia” m.in. z uwagi na fakt, że grają w nich ojciec ze synem, jednak zróżnicowanie wieku pomiędzy członkami nie ma wpływu na muzycznego ducha grupy. Na scenie the G[H]OST prezentuje wyłącznie autorską muzykę. Swoje brzmienie określają jako szeroko pojęty rock, jednak można w nim odnaleźć również inne style muzyczne jak elementy bluesa, czy metalu. W dorobku posiadają 20 utworów, których autorami muzyki i tekstu są wspomniani Marian (ojciec) i Mateusz (syn) Szulczyńscy. W 2011 roku 10 kompozycji zarejestrowanych zostało na pierwszym albumie pt. „Szuflada wspomnień” wydanym przez wydawnictwo SFeRa (portal MegaTotal). W skład zespołu wchodzą: Marian Szulczyński – śpiew, Mateusz Szulczyński – gitara, Bartosz Baldys – gitara, Łukasz Łoza – bas, Marek Żeromski – perkusja.

Koncert „Rock Scena Powiatu Pilskiego” rozpocznie się w sobotę 30 lipca 2022 roku, o godz. 17.00, w ramach „Lato z powiatem pilskim”, na stadionie powiatowym w Pile, przy ul. Stefana Okrzei 4. Organizatorami wydarzenia są: Powiat Pilski i Stowarzyszenie Muzyki Alternatywnej „Piła Elektryczna”.

„Zmodernizowany Stadion Powiatowy przy ul. Stefana Okrzei jest dziś wyjątkowym miejscem, stanowiącym wizytówkę powiatu pilskiego. Od dwóch lat to właśnie tu odbywa się wiele wydarzeń sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych.” – Przypomina Eligiusz Komarowski – starosta pilski. – „Życie na stadionie powiatowym w Pile rozpoczyna się od wczesnych godzin porannych i kończy późnym wieczorem. Co ważne, dla mieszkańców występują tu zarówno bardzo znani i lubiani artyści znani i lubiani, jak będzie to miało miejsce 13 sierpnia 2022 r. , podczas w długiego sierpniowego weekendu, kiedy na scenie zaśpiewają między innymi Andrzej Piaseczny, Mezo, Liber czy Grubson oraz i moim zdaniem to ważne jest tu również miejsce dla mniej znanych publiczności wykonawców. W sobotę 30 lipca 2022 r., Stadion Powiatowy przy Okrzei w Pile zostanie oddany we władanie lokalnym zespołom rockowym. Będzie to pierwsze tego typu przedsięwzięcie, na które już dziś serdecznie zapraszam. Mam nadzieję, że nikogo nie zabranie, zwłaszcza, że wstęp nie jest biletowany.” – Zachęca Eligiusz Komarowski – starosta pilski.

Stadion Powiatowy przy ul. Stefana Okrzei w Pile ma ponad 100 lat. W latach 2019-2020 obiekt za sprawą starostwa pilskiego został poddany gruntownej modernizacji. W ramach przeprowadzonych prac wyremontowano drogi, zagospodarowano teren wokół dużej płyty boiska, wymieniono siedziska na widowni, zamontowano nowoczesne energooszczędne oświetlenie, dostosowane do obiektów sportowych najnowszej generacji. W części rekreacyjnej od strony ul. Podgórnej powstały: plac zabaw, siłownia „pod chmurką”, stanęły 4 altanki, ściana do graffiti, stół do ping–ponga, wybudowano miejsca parkingowe, nowe drogi, chodniki. Prace na stadionie w ramach unijnego projektu kosztowały ok. 3.500.000 zł.  

Agencja Informacyjna, Kultura, /DEC/ 28.07.2022