Międzynarodowy Dzień Rodziny w gronie najbliższych

15 maja obchodzone jest święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZMiędzynarodowy Dzień Rodziny. Celem obchodów jest pogłębienie świadomości społeczeństwa na temat problemów rodziny. W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa najlepiej obchodzić święto w gronie najbliższych.

w związku ze świętem Dnia Rodziny od kilku lat organizowana jest akcja „Dwie godziny dla rodziny”. Celem akcji jest propagowanie bezwarunkowej miłości i akceptacji, bezpieczeństwa, szacunku oraz zaufania, czyli tych wartości, które można odnaleźć przede wszystkim w życiu rodzinnym. Hasłem tegorocznej akcji IX edycji globalnego ruchu społecznego Dwie Godziny Dla Rodziny jest hasło POKOLENIOWY KLUB FILMOWY. Według organizatorów akcji filmy stwarzają wiele okazji do budowania oraz pielęgnowania więzi międzypokoleniowych. Wspólne oglądanie filmów czy nagrywanie własnych scenek w gronie rodzinnym, stanowią znakomitą okazję do zobaczenia bliskich w innym świetle.

W ramach kampanii społecznej prowadzonej z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin organizowany jest także konkurs . Szczegóły oraz warunki udziału można znaleźć na stronie kampanii 2godzinydlarodziny.pl.

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaKultura /now/ 14.05.2020

 

Related Post