Mariusz Płoszaj-Mazurek: Martwa natura z puszką zupy campbell i inne obrazy
Agencja Informacyjna: Mariusz Płoszaj-Mazurek sprawił, że od soboty 30 listopada 2024 r. sztuka, moda i kultura będzie obecna w sercu Pragi. Od tego dnia w Jaga Hupało Space of Creation można oglądać wystawę „Martwa natura z puszką zupy campbell i inne obrazy”.
Spis treści
O co chodzi w ekspozycji „Martwa natura z puszką zupy campbell i inne obrazy”?
Moje obrazy, które przedstawiam na wystawie „Martwa natura z puszką zupy campbell i inne obrazy”, w Jaga Hupało Space of Creation różnią się od klasycznych ujęć martwej natury.” – Twierdzi Mariusz Płoszaj-Mazurek – autor ekspozycji.
– „Skupiam się na niewielkich przedmiotach, pozornie błahych, które teraz nabierają monumentalnych proporcji. Powiększam i uwydatniam formy, by odsłonić ich złożoność, strukturę i detale, które w codziennym odbiorze bywają niewidoczne. Drobne przedmioty – perfumy, owoce, okulary – stają się jakby oderwane od swojej skali, przyciągając uwagę widza na sposób, w jaki się ich przeważnie nie widzi. Moje obrazy zarówno powiększają te obiekty, jak i akcentują ich fakturę, powierzchnię oraz detale, tworząc wrażenie, że można wejść w ich mikrokosmos.”
– Uważa Mariusz Płoszaj-Mazurek – twórca wystawy „Martwa natura z puszką zupy campbell i inne obrazy”, w Jaga Hupało Space of Creation, na warszawskiej Pradze.
Jak Mariusz Płoszaj-Mazurek komentuje swoja wystawę w Jaga Hupało Space of Creation?
„Każdy z przedmiotów staje się osobną „planetą,” którą zapraszam do odkrywania szczegółów widocznych tylko wtedy, gdy spojrzymy z bliska.” – Tłumaczy Mariusz Płoszaj-Mazurek – autor wystawy.
– „To nowa martwa natura, która stawia pytania o percepcję ludzi i sposób w jaki doświadczają otaczającego świata. Na wystawie Martwa natura z puszką zupy campbell i inne obrazy”, w Jaga Hupało Space of Creation, przedstawiam cykl prac, które pozwalają na spojrzenie na codzienne przedmioty, z perspektywy, która zaskakuje i odkrywa ich nowe, fascynujące oblicza. Z pewnością studia w pracowni malarstwa pod kierunkiem Łukasza Korolkiewicza, stały się początkiem moich poszukiwań nieoczywistych perspektyw w malarstwie martwej natury.”
– Wyjaśnia Mariusz Płoszaj-Mazurek – autor ekspozycji „Martwa natura z puszką zupy campbell i inne obrazy”, w Jaga Hupało Space of Creation, na warszawskiej Pradze.
Gdzie i kiedy można zwiedzać wystawę „Martwa natura z puszką zupy Campbell i inne obrazy”?
Ekspozycję „Martwa natura z puszką zupy Campbell i inne obrazy”, której autorem jest Mariusz Płoszaj-Mazurek można zwiedzać od 29. listopada do 13. grudnia 2024 roku, w Jaga Hupało Space of Creation (przy ul. Kłopotowskiego 11, Warszawie, wejście od ul. Jasińskiego 6) Wystawa powstała pod opieką Kazimierza Schmidta i kurator Sylwii Krzemianowskiej. Specjalne podziękowania dla Kamy Zboralskiej i Katarzyny Paskudy. Patronat nad wydarzeniem objęli : Artinfo.pl, Business Masters Community Foundation i Kultura Mody.pl
Kim jest Mariusz Płoszaj-Mazurek?
Mariusz Płoszaj-Mazurek – malarz, manager kultury. Urodził się w Puławach, jest absolwentem Wydziału Wzornictwa Przemysłowego na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (Pracownia malarstwa pod kierunkiem prof. Łukasza Korolkiewicza, Dyplom w pracowni prof. Wojciecha Wybieralskiego, w 1988 r.). W 2018 r. ukończył studia podyplomowe na Wydziale Nauk Ekonomicznych na Uniwersytecie Warszawskim.
Co robił Mariusz Płoszaj-Mazurek w świecie reklamy?
Mariusz Płoszaj-Mazurek przez wiele lat pracował w największych sieciowych agencjach reklamowych w Warszawie (JWT, MCCANN, Ogilvy, Kofeina,Kolman) a także w dziale promocji telewizji Polsat. Za swoją pracę był nagradzany i wyróżniany w konkursach reklamy (Złota Strzała 2003 r., 2005 r.). Jest współautorem wielu kampanii reklamowych (m. in.: Commercial Union, Santander Consumer Bank, Nestle, Polpharma itd.). Kampania „Daj chwilę”, która powstała przy współpracy m.in. z Magdą Łazarkiewicz dla Hospicjum Onkologicznego Św. Krzysztofa w Warszawie uzyskała nominację w konkursie na Najlepszą Kampanię Społeczną roku 2011. Artysta jest też autorem logo Fundacji BezMiar.
Co robił Mariusz Płoszaj-Mazurek jako manager kultury?
Mariusz Płoszaj-Mazurek, w latach 2011-2013, prowadził autorską galerię sztuki w Kazimierzu Dolnym. Od 2013 r. do 2020 roku był dyrektorem Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki, zarządzając m.in. kazimierskim zamkiem. W 2017 r. został prezesem zarządu stowarzyszenia Kazimierska Konfraternia Sztuki – Kolonia Artystyczna, aktywnie uczestniczy w działaniach Europejskiej Federacji Kolonii Artystycznych euroArt. W 2020 roku został dyrektorem Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej.
Jakie obrazy maluje Mariusz Płoszaj-Mazurek?
Prace Mariusz Płoszaj-Mazurek punkt w którym klasyka spotyka popkulturę. Artysta swoje wyjątkowe obrazy prezentował na licznych wystawach m. in.: w Kazimierzu Dolnym, Puławach, Lublinie, Genewie (Konfederacja Szwajcarska) i Antibes (Republika Francuska).
Co to jest Jaga Hupało Space of Creation?
Jaga Hupało Space of Creation to miejsce dla wszystkich, którzy cenią sobie kreatywność, sztukę i piękno. W Jaga Hupało Space of Creation można zanurzyć się w świecie sztuki i podziwiać prace lokalnych artystów, uczestniczyć w wernisażach i innych wydarzeniach artystycznych oraz realizować swoje kreatywne pomysły. Przestrzeń eventowo-szkoleniowa jest idealnym miejscem na warsztaty, szkolenia, pokazy mody i inne wydarzenia.
Serdecznie dziękujemy za zapoznanie się tekstem Agencji Informacyjnej. Zapraszamy do zapoznania się z innymi wiadomościami.
Agencja Informacyjna, Kultura, AI Lokalnie /DEC/ 20.11.2024