Marcin Święcicki rzecznikiem praw przedsiębiorców Ukrainy

Rząd premiera Ukrainy – Wołodymyra Hrojsmana podjął decyzję, by nominować Marcina Święcickiego na nowego rzecznika praw przedsiębiorców.

Rzecznik praw przedsiębiorców ma za zadanie rozpatrywanie indywidualnych skarg przedsiębiorców na organy władzy, interweniować na ich rzecz i przygotowywać odpowiednie sugestie do rozwiązań systemowych.

 

“Można zapytać, skąd się tam wziąłem. Ktoś znajomy zadzwonił, że jest międzynarodowy konkurs na stanowisko Ombudsmana ds. Przedsiębiorców na Ukrainie i czy nie byłbym zainteresowany. Przestudiowałem ogłoszenie i wystartowałem. Po kilku interview i testach, które organizowała firma headhunterska, zostałem przedstawiony Radzie Nadzorczej Rady Ombudsmana, która jednogłośnie podjęła decyzję i przesłała moją kandydaturę do zatwierdzenia Radzie Ministrów Ukrainy. Cieszę się z nowego wyzwania i z tego, że nie tylko mogę życzyć Ukraińcom sukcesów w przededniu ich narodowego święta, ale spróbować samemu dodać do pomyślności naszego sąsiada własną cegiełkę.” – skomentował Święcicki na Facebooku.

 

Poprzednio funkcję pełnił Algirdas Szemeta. Były minister finansów Litwy i komisarz ds. podatków w Unii Europejskiej.

 

Święcicki to były prezydent Warszawy w latach 1994-99, dotychczas poseł Platformy Obywatelskiej i ekonomista.

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaGospodarka /KAM/ 23.08.2019