Magdalena Cybulska i “Moja Skóra”

 

„Moja Skóra” to nowa wystawa Magdaleny Cybulskiej, dostępna w  warszawskiej galerii Xanadu. Ekspozycja przedstawia sny artystki przeniesione prace malarskie.

 

Wystawa „Moja skóra” Magdaleny Cybulskiej utrzymuje się w dotychczasowej wizji Artystki czyli obserwacji z życia i otaczającej rzeczywistości. Każdy obraz kryje w sobie intrygującą historię, o którą warto osobiście spytać autorkę. Prace są utrzymane w stonowanej gamie barw. Stworzone przy oszczędności użytych środków.

 

„Każdy obraz jest ilustracją jakiejś nocnej opowieści, która faktycznie przyśniła się autorce i dała dopowiedzieć się już za dnia, w formie malarstwa. Odbieramy je indywidualnie. Czasami pytałam, czy konkretny wizerunek jest ilustracją koszmaru. Magda zaprzeczała ze zdziwieniem. Najwyraźniej była to moja interpretacja prac, znacznie bardziej drastyczna niż rzeczywistość i intencje artystki. Magda podkreśla, że większość snów była przyjemna, intrygująca i pociągająca. Czasami może odrobinkę erotyczna, ale rzadko i niespecjalnie. Niektóre były bardziej konkretne, inne mocniej należało „podmalować”. Większość jest nieoczywista i zostawia widzom niesamowite pole dla wyobraźni.” – Uważa Agnieszka Gniotek – właścicielka galerii Xanadu opisując wystawę.

 

Magdalena Cybulska (ur. w 1977 roku, w Warszawie) jest absolwentką Europejskiej Akademii Sztuk, którą zakończyła z wyróżnieniem. W 2015 roku otrzymała stopień doktora w Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi. Brała udział w wielu wystawach w Polsce i zagranicą, chociażby w Belgii.

 

 

Ekspozycję „Moja Skóra” Magdaleny Cybulskiej można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. 12:00-19:00 oraz w soboty w godz. 11:00-16:00 do 30 czerwca, w siedzibie galerii Xanadu na ul. Hożej 51 w Warszawie.

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaKultura /KAM/ 12.06.2019