Leśmian w sieci. Wirtualny ogród z muzyką Freeborn Brothers

Freeborn Brothers to zespół specjalizujący się w muzycznych podróżach. Na najbliższą wyprawę udadzą się do eklektycznego świata Bolesława Leśmiana. Muzycy nadadzą nowe wartości treściom poety. Podróż będzie na miarę czasów izolacji, bowiem zespół zaprosi swoich odbiorców do sieci, gdzie będą mogli podziwiać efekty wirtualnego ogrodu Leśmiana pełnego twórczości poety, muzyki i materiałów interaktywnych. Otwarciu wirtualnego ogrodu towarzyszyć będzie koncert Leśmian.online w Teatrze im Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Transmisja online odbędzie się 21 września 2020 roku.

Grupa Freeborn Brothers w swojej muzyce łączy polski folk z bałkańską energią, amerykańskim bluegrassem i cygańskim sercem. Swoimi utworami dzielili się już ze słuchaczami wielu krajów. Odwiedzili Amerykę Południową, większość krajów europejskich i przemierzyli swoje podkarpackie podwórko. Na przeszkodzie w dalszych podróżach stanęła zespołowi pandemia i spowodowana nią izolacja. Uniemożliwiło to Freeborn Borthers nie tylko koncertowanie, ale także zamknęło członków zespołu w domach nie pozwalając na spożytkowanie energii, która zwykle towarzyszy im w muzycznej tułaczce.

Ostatecznie udało się grupie przekuć czas spędzony w izolacji na kreatywne tworzenie. I tak przyśnił im się wychodzący poza ramy, baśniowy i elektryczny ogród Bolesława Leśmiana. Unikając utartych schematów i szukając wolności w zamknięciu zespół Freeborn Brothers odnalazł inspirację w twórczości poety. W efekcie powstały barwne i porywające utwory, w których zderzają się dwa pozornie odmienne światy, gdzie folk łączy się z rockową dynamiką i teatrem tworząc równoległą rzeczywistość.

W swoim dziele Freeborn Brothers w nowatorski sposób odświeżą poetycki geniusz Bolesława Leśmiana w formule teatralno-muzycznej i w pełni internetowej. Koncert zespołu transmitowany będzie na platformie lesmian.online, która dla fanów muzyki, poezji i teatru udostępnia będzie od 28 sierpnia 2020 roku. Koncert premierowy relacjonowany online z Teatru Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie odbędzie się 21 września 2020 roku.

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaKultura /14.08.2020

Foto: Kamila Mazurkiewicz-Osiak