Latynoska euforia z Hollywoodem w tle

 

„Dlaczego nie warto złościć Arnolda Schwarzeneggera? Z czym, poza Fiatem, Tom Hanks kojarzy Polskę? O czyje wstawiennictwo proszą meksykańscy mafiosos planujący ryzykowny przemyt? Która karaibska wyspa zapewnia wieczną młodość? No i jak obrazek Madonny z Częstochowy może pomoc w znalezieniu noclegu w Brazylii?” – To pytania, na które odpowiedzi można szukać w książce „Latynoska euforia z Hollywoodem w tle” której autorem jest Andrzej Zbrożek.

 

Andrzej Zbrożek jest dubler gwiazd srebrnego ekranu i kaskaderem na hollywoodzkich planach filmowych.

Wiele lat spędził w krajach Ameryki Łacińskiej, co sprawiło, że wiele widział i przeżył. To sprawia, że może teraz zaprosić na wspólną wędrówkę przetartymi przez siebie ścieżkami, aby opowiedzieć, jak zaplanowany na trzy miesiące pobyt w Meksyku zamienił się w wieloletnią przygodę.

 

Andrzej Zbrożek jest nie tylko autorem książki „Latynoska euforia z Hollywoodem w tle”, ale również jej bohaterem.

Od Latynosów otrzymał sporo lekcji. Kubańczycy nauczyli go cieszenia się chwilą, Kolumbijczycy miłości do drugiego człowieka, Brazylijczycy – dumy z tego, kim jest. Meksykanie zawsze powtarzali wymownie, że oni mają czas, a Europejczycy jedynie zegarki.

 

„Opowieści i wspomnienia Andrzeja Zbrożka są gorące i ciekawe niczym Meksyk, w którym mieszkał. Dlatego, gdy pytacie czy polecam tę książkę, odpowiadam: Claro Que Sí! Amigos!” – Mówi dziennikarz Szymon Majewski.

Emilia Teofila Nowak, literatka, blogerka (fabrykadygresji.pl) uważa, że

„»Latynoska euforia« to prawdziwa podróż Literacka, z której zostają tylko dobre wspomnienia. Soczysta lektura z wyrazistym bohaterem i barwnym tłem. Gdybym miała porównać nową książkę Zbrożka do pogody, byłaby prawdziwym huraganem zdarzeń pośród lekkich bryz. Przecież to Hemingway zreinkarnowany!”

 

W sobotę, 23 marca 2019 roku, o gdoz. 19.00 Power of Art i Związek Pisarzy zapraszają do Centrum Praskiego Koneser na „Spotkanie z książką” „Latynoska euforia z Hollywoodem w tle” i jego twórcą  Andrzejem Zbrożkiem. Spotkanie poprowadzi Magdalena Woźniak. Wydarzenie odbywa się w ramach akcji społecznej „Power of Art w Koneserze”.

 

 

Patroni Medialni i Partnerzy: Agencja Informacyjna, Akademia Sztuki i Kultury – Klub Integracji Europejskiej, Art ImperiumCentrum Praskie Koneser, Przedsiębiorcy@eu, Praska Ferajna, Warszawskie Stowarzyszenie Plastyków, Telewizja ATV spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie, Wawa4Free, Klitka Atelier, Związek Artystów Plastyków i Związek Pisarzy. Więcej informacji o projekcie, zapowiedzi i relacje z wydarzeń: Facebook: Power of Art.

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaKultura /BEJ/ 22.03.2019