Licencja na dorosłość

 

Kto pamięta bestsellerowe książki takie jak „Klasa pani Czajki” czy „LO-teria” których autorką jest Małgorzata Karolina Piekarska będzie zachwycony, albowiem właśnie ukazała się powieść „Licencja na dorosłość” będąca kontynuacją dwóch wcześniejszych tytułów.

 

Książka „Licencja na dorosłość” Małgorzaty Karoliny Piekarskiej napisana żywym, współczesnym językiem. Jest to powieść o wkraczaniu młodych ludzi w świat dorosłych i poszukiwaniu własnej drogi i adresowana właśnie do czytelników w tym wieku. Jednym z bohaterów książki „Licencja na dorosłość” jest Aleks. Właśnie dostał się na wymarzoną anglistykę, niestety do Łodzi. Teraz zastanawia się jak sobie poradzi w mieście, którego nie zna. Inny bohater Maciek próbuje odnaleźć Małgosię, która zniknęła bez wieści. Nie jest jednak jasne czy Małgosia chce być znaleziona? Kamila i Marcin są przeciwnościami, mimo tego coś ciągnie ich do siebie. Dla odmiany Michał i Kinga coraz rzadziej spędzają wspólnie czas – ją pochłania praca, on zaabsorbowany jest sprawami nowej rodziny… Rodzi się pytania: kto kogo kocha naprawdę? Czy przyjaźnie zawarte w gimnazjum i liceum przetrwają?

 

 

Małgorzata Karolina Piekarskadziennikarka prasowa i telewizyjna, pisarka. W latach 1996-2017 pracowała w Telewizji Polskiej. Była dziennikarką miesięcznika „Twój Styl”, dzienników „Express Wieczorny”, „Sztandar Młodych”, młodzieżowego magazynu „Victor-gimnazjalista”, czasopisma literackiego „Wyspa”. Od początku istnienia pisma „Cogito” przez 12 lat publikowała w nim artykuły, reportaże i wywiady. To w tym dwutygodniku przez blisko 7 lat ukazywały się jej felietony „Wzrockowisko”, przynosząc popularność wśród młodego pokolenia. Jest autorką powieści dla młodzieży „Klasa pani Czajki”, „LO-teria”, „Tropiciele”, „Dzika”, a także książek dla dorosłych „Czucie i Wiara, czyli warszawskie duchy”, „Kurs dziennikarstwa dla samouków”.

 

W piątek, 22 marca, o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie promocyjne z pisarką Małgorzatą Karolina Piekarską, poświęcone powieści „Licencji na dorosłość”, w Empik Junior (ul. Marszałkowska 116/122 w Warszawie.

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaKultura /BEJ/ 21.03.2019