Joanna Tumiłowicz

Zmiana postrzegania

 

Instalacja Joanny Tumiłowicz przygotowywana na coroczną imprezę uczelnianą Akademia Otwarta, otoczona jest tajemnicą. Tytuł „Zmiana postrzegania” sugeruje, że nic nie jest takie jak się nam wydaje. A co się wydaje? To trzeba będzie zobaczyć samemu i ocenić.

Instalacja „Zmiana postrzegania”, wraz z innymi atrakcjami artystycznymi, przygotowanymi przez studentów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, zostanie otwarta 8 czerwca 2018 roku, po godzinie 19.00, na I piętrze Wydziału Malarstwa ASP przy Krakowskim Przedmieściu 5.

Joanna Tumiłowicz
Joanna Tumiłowicz

Instalację będzie można oglądać od 8 do 14 czerwca.

„Moje prace plastyczne zwykle skłaniają oglądających do jakiegoś działania.” – Powiedziała Joanna Tumiłowicz Agencji Informacyjnej. – „Staram się zachęcić aby poszukali jakiegoś obiektu, znaku, napisu czy choćby koloru, który jest ważny dla zrozumienia całości. Taki ukierunkowany kontakt ze sztuką daje odbiorcom więcej satysfakcji niż zwykłe, bezrefleksyjne obserwowanie. Trzeba ciągle czegoś szukać i w sztuce i w życiu, a najchętniej takie wyzwania podejmują dzieci.”

Joanna Tumiłowicz jest grafikiem, malarzem i autorką kilkudziesięciu wystaw w kraju i za granicą.

Obecnie robi doktorat na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Najważniejsze prace artystki, to cykle grafik: Historia Malarstwa w Pigułce, Poczet Współczesnych Kompozytorów Polskich. Ostatnio powstał Yucatan – cykl prac malarskich inspirowanych kulturą Meksyku. Ambicją Artystki jest pobudzenie odbiorców wystaw sztuki do większej uwagi i aktywności. Podobny cel spełniać ma najnowsza instalacja „Zmiana Postrzegania”.

Slogan artystki brzmi: „Czegoś podobnego jeszcze nie widzieliście!”

Agencja InformacyjnaAgencja Informacyjna, /BTU/ 04.06.2018