Wyrok na masonów

 

Jedni nie mają sumienia, inni mają i ono ich dręczy. Pisarz Kajetan Puszek poszedł dalej i tak powstała książka „Dwa Sumienia Theophiliusa”!

Głównym bohaterem książki jest samotny policjant Inspektor Pudliński zwany Pudlem. Po pracy gra na saksofonie w jednym z warszawskich barów. Gdy policja orientuje się, że dochodzi do serii morderstw polskich masonów, do prowadzenia sprawy zostaje przydzielony Pudliński.

Rytualnych mordów dokonuje nekromanta i członek tajemniczego zakonu Theophilius.

Do akcji wkracza też copywriter Aleksander, dla którego ściganie zbrodniarza stało się obsesją. Rozpoczyna się nierówna walka pomiędzy mordercą i policją, w której stawkę jest życie masonów.

Powieści „Dwa Sumienia Theophiliusa” ukazała się nakładem Wydawnictwo Oficynka. Autorem książki jest Kajetan Puszek, który pochodzi z Częstochowy. Pisarz od ośmiu lat związany z branżą reklamową. Pracuje jako copywriter, dyrektor kreatywny i właściciel agencji reklamowej. Interesuje się wolnomularstwem i historią najnowszą.

W 2019 roku ukaże się druga książka Kajetana Puszka. Tym razem będzie to powieść obyczajowa z elementami science fiction pt. “Miasto Stygmatyków”.

Kajetan Puszek, fot. www.fotosesje-art.pl

Wydaniu książki „Dwa Sumienia Theophiliusa” towarzyszy seria spotkań autorskich z udziałem autora Kajetana Puszka:

• 5 września 2018 r., godz. 18.00, Local na Mokotowie, ul. Sandomierska 13, w Warszawie wejście od ul. Rejtana. Spotkanie poprowadzi Michał Dworzyński. Po rozmowie uczestnicy będą mieli okazje zadać pytanie autorowi oraz kupić książkę z autografem. Po spotkaniu odbędzie się recital pianisty jazzowego – Wojciecha Puszka.

• 13 września 2018 r., godz. 17.00, MBP 44, Filia nr 44 Miejska Biblioteka Publiczna ul. Powstańców Śląskich 210 we Wrocławiu Spotkanie poprowadzi Michał Dworzyński. Po rozmowie uczestnicy będą mieli okazję zadać pytanie autorowi oraz kupić jego książkę z autografem.

• 2 października 2018 r., godz. 18.00, Centrum Łowicka, ul. Łowicka 21, w Warszawie. Spotkanie poprowadzi Michał Dworzyński. Fragmenty powieści przeczyta aktor i historyk – Artur Grabski. Po spotkaniu odbędzie się koncert jazzowy – Tomasz Bielski (saksofon) & Wojciech Puszek (piano).

• 4 października 2018 r. godz. 17.00, Kawiarnia Irenka, ul. Kościuszki 16 w Ciechocinku

• 11 października 2918 r. godz. 18.00, Kawiarnia Literacka, ul. Krakowska 41 w Krakowie. Spotkanie poprowadzi Michał Świątek.

• 26 października 2018 ro. Godz. 17.00, Ośrodek Gaude Mater, ul. Generała Jana Henryka Dąbrowskiego 1 w Częstochowie. Wieczór autorski odbędzie się w ramach Literackiego Piątku. Spotkanie poprowadzi dyrektor ośrodka – Robert Jasiak.

 

Agencja InformacyjnaAgencja Informacyjna, Kultura /BEJ/, 4.09.2018