Miłość z facebooka na Walentynki

 

 

„Miłość z Facebooka” to już czwarty singiel zapowiadający najnowszą płytę Artura Gotza w stylu vintage-pop. Premiera utworu to też widoczny znak, że zbliżają się Walentynki.

 

Artur Gotz to niezwykle aktywny koncertowo wokalista. W ciągu ostatnich kilku lat przed pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 kilkaset koncertów w Polsce, Unii Europejskiej, Stanach Zjednoczonych, Australii, Nowej Zelandii i na Kubie. Poprzednia płyta Artura Gotza z piosenkami z repertuaru „Kabaretu Starszych Panów” w elektronicznych aranżacjach okazała się prawdziwym hitem.

 

Premiera klipu „Miłość z Facebooka” zaplanowana jest z okazji pandemicznych Walentynek. Odbędzie się w środę (10.02.21) o godzinie 20.00 na kanale Artura Gotza na YouTube. Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1580387765464880

 

 

Piosenka „Miłość z Facebooka” w zabawny sposób ukazuje funkcjonowanie portali społecznościowych i osób, które żyją w wirtualnym świecie, szukając w nim prawdziwych relacji i miłości jak bohaterowie klipu: Dziewczyna z Facebooka i jej Cichy wielbiciel.

 

Barbara Garstka
Barbara Garstka

W teledysku „Miłość z Facebooka” wystąpili popularni aktorzy młodego pokolenia: Barbara Garstka i Tomasz Ciachorowski, nagrania zostały zrealizowane w Ostrzeszowie w woj. wielkopolskim. Autorem tekstu i muzyki jest znany songwriter Igor Jaszczuk.

 

W teledysku do pierwszego singla pt „Janusz i Grażyna” brawurowo zagrał Michał Wiśniewski https://youtu.be/HwhoLM88w3A .

Drugim klipem była „Domówka”, która została nagrana przez fanów artysty z całego świata w czasie pandemii:

 

 

a trzecim „Piątek, piąteczek, piątunio”:

Cały album powstaje m.in. ze środków zebranych przez artystę podczas akcji crowdfundingowej na portalu „odpal projekt” i ukaże się w 2020 roku.

 

Miłość z facebooka

 

To była dziewczyna inna niż wszystkie

Ją nie kręciły gry towarzyskie

Chłopców z miasteczka spuszczała na drzewo

Czekała na tego wymarzonego

 

Lecz nie przychodził i ktoś ją oświecił

Żeby wrzuciła swój profil do sieci

Wtedy pojawił się cichy wielbiciel

Który odmienił na zawsze jej życie

 

Pod jej wpisami on klikał wciąż lajki

I w końcu poczuła, że z jednej są bajki

Zgodziła się odbyć z nim randkę w realu

historia to piękna niczym z serialu

 

miłość z facebooka

w monitor puka i stoi u drzwi

to lubię

na youtubez waszego szczęściaobejrzę dziś film

 

gdy się spotkali nie mogła uwierzyć

bo naprzeciwko sąsiad jej siedzi

choć spotykała go prawie codziennie

nie domyśliła się że to on będzie

 

nagle zajrzała mu głęboko w oczy

i wtedy spojrzeniem ją zauroczył

potem na skypie do rana gadali

aż się szczęśliwi w końcu pobrali

 

taka z historii tej płynie nauka

miłości nie znajdzie kto jej nie szuka

serfujesz po świecie jak chmury  po niebie

żeby odnaleźć ją obok siebie

 

miłość z facebooka

w monitor puka i stoi u drzwi

to lubię

na youtube z waszego szczęścia obejrzę dziś film

 

Igor Jaszczuk

 

Artur Gotz
Artur Gotz

Artur Gotz – wokalista, aktor teatralny, filmowy, producent. Na scenie występuje od 11 roku życia.

W wieku 15 lat rozpoczął współpracę z Teatrem The Imagination w Londynie, gdzie wystąpił w trzech spektaklach. W 2006 r. ukończył studia aktorskie w Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie – Wydziały Zamiejscowe we Wrocławiu. Po studiach związany z teatrami Warszawy: Teatrem 6. piętro (od 2013 r.), Teatrem Współczesnym w Warszawie, Teatrem Kamienica w Warszawie (od 2009 r.), w latach 2006-09 aktor Teatru Rozrywki w Chorzowie, w latach 2011-2019 aktor Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi. Aktualnie współpracuje z Mazowieckim Teatrem Muzycznym im. Jana Kiepury w Warszawie i Teatrem Piosenki Romana Kołakowskiego i Teatrem Nowym w Łodzi.

 

 

Jako wokalista debiutował w Piwnicy pod Baranami w Krakowie. W sierpniu 2010 ukazała się płyta „Obiekt seksualny”. W Walentynki 2015 ukazała się druga płyta Artura Gotza „Mężczyzna prawie idealny” z piosenkami, które napisała dla niego Agnieszka Chrzanowska. Trzeci solowy album artysty „Kabaret Starszych Panów. Przeboje wszech czasów śpiewa Artur Gotz” ukazał się w Walentynki 2018 r.

Zagrał kilkanaście ról filmowych m.in. seminarzystę Jurija Nogę w filmie „Karol. Człowiek, który został papieżem” oraz Reportera Dzikowskiego w „Wielkich ucieczkach” oraz w serialach telewizyjnych. Od wielu lat prowadzi warsztaty teatralne dla młodzieży i studentów, a także dla osób niepełnosprawnych oraz warsztaty z emisji głosu mówionego dla nauczycieli i osób pracujących głosem. Prowadził również warsztaty dla zawodowych aktorów kubańskich w Hawanie. Jest głównym bohaterem powieści „Idol” Marty Fox.

 

 

Igor Jaszczuk – wokalista, kompozytor i autor tekstów.

Absolwent Wydziału Filozofii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Na początku lat 90. założyciel i lider lubelskiego zespołu BBK i BBK Acoustic Sound. Aktor i współkompozytor w przedstawieniu „Album Rodzinny” Teatru „Grupa Chwilowa”. Współzałożyciel zespołu Lubelska Federacja Bardów (obecnie Federacja). Igor Jaszczuk wydał albumy: „Underground” z zespołem Igor & BBK Acoustic Sound, solowo „Bard Rock Cafe”, oraz „Na Żywo w Hadesie”, „Miłość Mi Wszystko Wyjaśniła” i „Kazimierzowi Grześkowiakowi” z Lubelską Federacją Bardów. W 2019 napisał tekst i skomponował muzykę do piosenki „Mała książka – wielki człowiek”, wykonywanej przez Mietka Szcześniaka, promującej kampanię czytelniczą Instytutu Książki o tej samej nazwie.

Na początku XXI wieku zamieszkał w Warszawie, obecnie mieszka w Berlinie. Zrezygnował z aktywności scenicznej. Przez wiele lat dyrektor artystyczny w wytwórni fonograficznej. Obecnie zajmuje się pisaniem piosenek dla siebie i innych wykonawców. Jego utwory śpiewają m. in.: Artur Gotz,  Justyna Steczkowska, Staszek Soyka, Marek Torzewski, Violetta Villas, Michał Wiśniewski, Ivan Komarenko, Jagoda Naja, Dawid Koczy, Mietek Szcześniak.

Igor Jaszczuk jest laureatem wielu nagród i wyróżnień min. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie (w latach 1991 i 1992), Zamkowych Spotkaniach z Poezją w Olsztynie (1992), Grand Prix TALENT’91 w Kielcach, nagrody Ministra Kultury za teksty piosenek dla Bazi Szot na Spotkaniach Młodych Autorów i Kompozytorów „SMAK” w Myśliborzu (1998), dwukrotny finalista Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie z zespołem BBK (1992 – Mała Scena, 1994 – Duża Scena). Solowo i z zespołami zagrał kilkaset koncertów w Polsce i za granicą.

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja Informacyjna, Kultura, /DEC/ 09.02.2021

 

 

Related Post