Janusz i Grażyna – stan umysłu

 

Janusz i Grażyna to imiona, które w niektórych środowiskach społecznych zrobiły niedawno zadziwiającą karierę. Teraz Artur Gotz nazwa tak swoją piosenkę, która może stać się wakacyjnym szlagierem.

 

Zjawisko Januszów i Grażyn ewoluuje i zmienia swoje wierzchnie okrycie. Analogie można znaleźć w disco polo, które przebojem wdarło się do mainstreamu rozrywki. „Janusz i Grażyna” to piosenka „z przymrużeniem oka”. Wbrew oczekiwaniom, nikogo nie wyśmiewa, a do wszystkich się uśmiecha. Utrzymana w klimacie vintage-popowym piosenka zapowiada czwartą płytę Artura Gotza, która powstaje we współpracy z Igorem Jaszczukiem.

 

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=HwhoLM88w3A[/embedyt]

 

Historia teledysku jest oparta na kontrze do tekstu i piosenki. Typowy Janusz i Grażyna przedstawieni są bowiem jako para niczym z Vogue’a.

W rolę Janusza wcielił się Michał Wiśniewski – wokalista, znany z zespołu „Ich Troje”, a Grażynę zagrała Sabina Michalska, utalentowana aktorka młodego pokolenia.

 

Piosenkarzem, który śpiewa utwór „Janusz i Grażyna” jest Artur Gotz – wokalista i aktor, który zagrał prawie 500 koncertów w Polsce, Europie, Stanach Zjednoczonych, Australii i Nowej Zelandii, a jego trzecia płyta z piosenkami z repertuaru „Kabaretu Starszych Panów”  w elektronicznych aranżacjach okazała się prawdziwym hitem.

Autorem tekstu i muzyki piosenki „Janusz i Grażyna” jest Igor Jaszczuk – songwriter, który tworzył repertuar dla takich gwiazd jak Violetta Villas, Halina Frąckowiak, Golec uOrkiestra, Leszcze, Stachursky, Michał Wiśniewski i wielu innych. Scenariuszem i reżyserią teledysku zajął się Archon, reżyser, który zrealizował trzy fabuły m. in. „Kanadyjskie sukienki” z Ewą Kasprzyk i Anną Seniuk, a także ponad 90 teledysków m. in. dla Justyny Steczkowskiej, Anity Lipnickiej, De Mono.

 

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaKultura /BEJ/ 26.06.2019

 

 

Więcej:

Artur Gotz – Lew estrady

Artur Gotz “Duch, dusza i ciało

Walentynkowy prezent od Artura Gotza

Roman Mańka: Polska Grażyn i Januszów