Kanał TVP Kobieta wystartuje w Dzień Kobiet

W Dzień Kobiet – w poniedziałek 8 marca 2021 roku rozpocznie nadawanie nowy kanał Telewizji Polskiej – TVP Kobieta. Program ma mieć charakter lifestylowo-poradnikowo–rozrywkowy i będzie skoncentrowany wokół potrzeb i zainteresowań kobiet. W ramówce kanału TVP Kobieta znajdziemy zarówno produkcje TVP, programy autorskie gwiazd, formaty zagraniczne jak i filmy i seriale.

„Jestem przekonany, że dzięki wyjątkowym i interesującym programom TVP Kobieta zaskarbi sobie serca Polek i stanie się ich ulubionym miejscem spotkań.” – Powiedział Jacek Kurski – Prezes Zarządu Telewizji Polskiej.

TVP Kobieta będzie można odbierać w naziemnej telewizji cyfrowej, satelitarnej i innych sieciach.

Za stację odpowiedzialna jest Iwona Bocian-Zaciewska, która od roku jest pełnomocnikiem zarządu ds. TVP Kobieta:

– „TVP Kobieta będzie wyjątkowym kanałem wyspecjalizowanym – mądrym, misyjnym oraz pełnym pasji i inspiracji. Stacja będzie się wyróżniać dobrą, nowoczesną i zróżnicowaną ofertą programową. Jestem przekonana ze będziemy nr 1 wśród stacji lifestylowych w Polsce.” – Zapowiedziała Iwona Bocian-Zaciewska – szefowa TVP Kobieta.

Prócz charakteru lifestylowego, istotą nowego kanału Telewizji Polskiej ma być poradnictwo i rozrywka.

TVP Kobieta kierowany jest do wszystkich kobiet bez względu na ich wiek czy styl życia. Ramówka będzie bardzo zróżnicowana: od programów lifestylowych, poprzez te o modzie, gotowaniu, urodzie, podróżach aż po filmy, seriale i reportaże dotykające problemów społecznych. W TVP Kobieta zobaczymy zarówno własne produkcje TVP, autorskie programy gwiazd jak i formaty zagraniczne np. „Najlepsze pod słońcem”, „Piękne i samotne”, „Na tropie stylu” itp. Wśród własnych propozycji TVP Kobieta będzie audycja „Kobieta w drodze”, w której Marta Manowska będzie przeprowadzać wywiady a to nie wszystko.

W programie „Kobieta w biznesie” Agata Konarska będzie przedstawiać problemy współczesnych bizneswoman.

W programie „Ulepieni z pasji” wystąpi Miłka Raulin – najmłodsza kobietą, która zdobyła Koronę Ziemi oraz jej inspirujący goście, którzy potrafią walczyć o marzenia. „Podróże małej i dużej”, to z kolei audycja kierowana do mam-podróżników, w której Monika Witkowska będzie doradzać jak tanio i wygodnie podróżować z małym dzieckiem.

Do Pań, które lubią gotować a przy tym dbają o formę, TVP Kobieta kieruje kulinarny cykl „Pięknie przyprawiona” Agnieszki Mielczarek – dietetyczki.

Mówi się, że zmęczony wzrok najlepiej jest kierować na zielone, dlatego też powstał ogrodniczy program „Kwiaty na warsztat” Joanny Lewandowskiej, w którym zawodowa florystka opowie jak opiekować się domowym ogródkiem. Jako, że „ruch to zdrowie” w ramówce stacji TVP Kobieta nie przygotowała również poranny program „Trenuj z TVP Kobieta”, który poprowadzi m.in Ida Nowakowska.

Oprócz tego na antenie TVP Kobieta będą programy prowadzone przez Ewę Minge oraz Małgorzatę Tomaszewską.

Po całym dniu w pracy, kuchni, ogrodzie lub na wyprawie, spragnione odpoczynku Panie będą mogły raczyć się filmami, które również znajdą w ofercie kanału TVP Kobieta. Do zobaczenia będą m.in takie pozycje filmowe jak: „Lalaland”, „Dirty Dancing” czy film biograficzny o piosenkarce Whitney Houston zatytułowany po prostu „Whitney”.

13 lutego 2021 roku opublikowany został spot wizerunkowy kanału TVP Kobieta, który od pierwszych sekund wzbudził sporo emocji dzieląc widzów, marketingowców oraz internautów.

Za jego reżyserię odpowiada Pascal Pawliszewski, który tworzył teledyski największych gwiazd krajowej sceny muzycznej. W spocie zobaczyć można znane twarze dziennikarek, prezenterek stacji i gwiazd, które ubrane są przeważnie w garnitury bądź garsonki w kolorach różu, błękitu, żółci i czerwieni. Jest też Tomasz Kammel, który zaprasza do świata kobiet. Uśmiechnięte, pełne wigoru panie wykonują domowe obowiązki, wśród których są sprzątanie, gotowanie, opieka nad dzieckiem. W tle spotu możemy usłyszeć przeróbkę piosenki Roy’a Orbinsona „Pretty Woman”.

https://www.tvp.info/52513034/tvp-kobieta-startuje-nowy-kanal-telewizji-polskiej

– Zapowiada się kolejny hit Telewizji Polskiej – mówi redaktor naczelny Agencji Informacyjnej Miłosz Manasterski. – Prezes Jacek Kurski kolejny raz udowadnia, że ma świetne rozeznanie w potrzebach i oczekiwaniach polskiego widza. Poświęcenie właśnie Polkom osobnego kanału telewizyjnego, to ogromny problem dla konkurencji, która projekt od początku próbuje atakować. Tymczasem pomysł stworzenia kanału dla Polek, kanału który będzie łączył nowoczesność z tradycją, który będzie inspirował i motywował do działania „po polsku”, a nie poprzez ślepe naśladowanie wzorców zachodnich, to projekt, za który warto trzymać kciuki. Myślę, że to miły prezent na 8 marca i świetna sposobność do wykorzystaniu potencjału wielu świetnych dziennikarek współpracujących z TVP – mówi Miłosz Manasterski.

Celem uzupełnienia oferty, TVP Kobieta będzie posiadała własny serwis internetowy.

Znajdą się w nim informacje zarówno o programach emitowanych w stacji, jak i ciekawostki z czerwonego dywanu czy praktyczne porady. Artykuły dotyczące lifestyl’u okraszone będą zdjęciami i filmikami. Serwis będzie można znaleźć pod adresem: kobieta.tvp.pl.

Agencja Informacyjna

Agencja Informacyjna Gospodarka /WAC/ 03.03.2021