Gala Defence24Days

Gala Defence24Days i Fundacja Dorastaj z Nami – Światło na dzieci bohaterów

Agencja Informacyjna: W początkowych dniach maja Warszawa po raz szósty stała się areną jednego z najważniejszych wydarzeń w Europie Środkowo-Wschodniej skupiającego się na obronności i bezpieczeństwie – Gala Defence24Days. Ta wyjątkowa konferencja, oprócz swojego podstawowego znaczenia, co roku staje się miejscem nie tylko debat ekspertów, ale również akcji charytatywnych mających realny wpływ na życie wielu osób.

Gala Defence24Days

Podczas pierwszego dnia konferencji, uczestnicy mieli okazję uczestniczyć w charytatywnej aukcji, której całkowity dochód został przekazany na rzecz Fundacji Dorastaj z Nami. To szczególny moment, kiedy przedmioty podarowane przez najważniejsze osoby w państwie, w tym Prezydenta RP Andrzeja Dudę, premiera Donalda Tuska czy innych prominentnych postaci, zmieniają swoich właścicieli w szczytnym celu.

Aukcja Charytatywna

Na aukcji pojawiły się wyjątkowe przedmioty takie jak naszyjnik z zawieszką z malachitu i spinki do koszuli Prezydenta Andrzeja Dudy, okolicznościowe wydanie Konstytucji RP z autografem marszałka Sejmu, srebrny medal pamiątkowy „Wejście Polski do NATO” od premiera Donalda Tuska. Każdy z tych przedmiotów, dzięki swojemu pochodzeniu i unikatowemu charakterowi, przyciągnął uwagę licytujących, co przyczyniło się do znaczącej sumy zebranej podczas wydarzenia.

Dzięki hojności uczestników, podczas aukcji zebrano 58 100 zł, które w pełni zostaną przeznaczone na wsparcie edukacyjne i rozwojowe dzieci, których rodzice ponieśli najwyższą ofiarę – zginęli lub zostali ciężko ranni podczas służby. Takie wsparcie ma ogromne znaczenie nie tylko materialne, ale również emocjonalne dla dzieci i ich rodzin, które nagle znalazły się w trudnej życiowej sytuacji.

Fundacja Dorastaj z Nami

Fundacja Dorastaj z Nami od lat aktywnie wspiera dzieci z rodzin służb publicznych, które doświadczyły tragedii. Działania Fundacji skupiają się nie tylko na pomoc materialną, ale również na wsparcie psychologiczne, edukacyjne oraz organizowanie różnorodnych form spędzania wolnego czasu, co jest równie ważne dla prawidłowego rozwoju młodego człowieka.

Nagroda Orła Służby Publicznej

Podczas Gali poznaliśmy również laureata Nagrody Orła Służby Publicznej – komisarza Andrzeja Żuławińskiego, który uratował życie tonącego chłopca i jego ojca. Jego heroiczne działanie jest przykładem najwyższych wartości, jakimi kierują się ludzie służb publicznych.

„Bardzo dziękuję Fundacji i Kapitule za to, że nominowała mnie do tak zaszczytnej nagrody. Dziękuję także, wszystkim nominowanym za ich służbę i chęć niesienia bezinteresownej pomocy ludziom potrzebującym. Korzystając z tego, że mogę dzisiaj powiedzieć kilka słów, to chciałbym w sposób szczególny podziękować mojej małżonce Ani. Wiem, że swoim bohaterskim czynem na naraziłem ją na ogromny stres. Wtedy na plaży, widziałem w jej oczach lęk, ale widziałem także, że nikt za tym chłopcem do wody nie wchodzi, że muszę go ratować. Aniu, dziękuję Ci bardzo.” – powiedział komisarz Żuławiński odbierając Nagrodę Orła Służby Publicznej.

Pomysłodawcy i idea Nagrody Orła Służby Publicznej

Nagroda Orła Służby Publicznej, którą po raz pierwszy wręczono podczas ostatniej Gali Defence24Days, zrodziła się z potrzeby wyrażenia uznania i podziękowania dla tych, którzy na co dzień poświęcają się dla bezpieczeństwa i dobra innych. Inicjatorami nagrody byli zarząd Fundacji Dorastaj z Nami oraz partnerzy wydarzenia, którzy chcieli w ten sposób honorować bohaterstwo i ofiarność osób z różnych służb publicznych. Idea nagrody opiera się na przekonaniu, że męstwo, uczciwość oraz gotowość do poświęcenia na rzecz społeczeństwa i drugiego człowieka są wartościami, które należy szczególnie eksponować i nagradzać.

Nagroda ma stanowić nie tylko wyraz uznania, ale również zachętę dla innych do naśladowania takich wzorców postępowania, a przez to budowania silniejszego i bezpieczniejszego społeczeństwa. Pomysłodawcy i organizatorzy mają nadzieję, że nagroda stanie się tradycją kontynuowaną w kolejnych latach, przyczyniając się do wzrostu świadomości społecznej na temat roli i znaczenia służb publicznych w Polsce.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Zapraszamy do lektury innych publikacji, które znajdziesz tutaj. Agencja Informacyjna.

AI Lokalnie /AXY/ 28.06.2023 / Zdjęcie materiały prasowe Fundacji Dorastaj z Nami