Emil Szweda W czasie suszy płynie krew

Emil Szweda „W czasie suszy płynie krew” – apokaliptyczna wizja tuż za rogiem

Agencja Informacyjna: Ekologiczny kryzys może stać się podstawą opowieści o szaleństwie, przemocy, śmierci… pragnieniu (nie)sprawiedliwości. Ekologiczna apokalipsa, czyli początek fali zbrodni oto wizja stworzona przez Emila Szwedę w dreszczowcu „W czasie suszy płynie krew”. 

„W czasie suszy płynie krew”

Emil Szweda w kryminale „W czasie suszy płynie krew” opisuje współczesną cywilizację, która została odcięta od dostępu do wody. Ekologiczny kryzys może stać się podstawą opowieści o szaleństwie, przemocy, śmierci… pragnieniu (nie)sprawiedliwości. Kryminał „W czasie suszy płynie krew”, którego autorem jest Emila Szwedy, to wyjątkowo przerażająca, diagnoza społeczno-kulturowych mechanizmów. 

Książka „W czasie suszy płynie krew”, której autorem jest Emil Szweda to pierwszy tom nowego cyklu kryminalnego, rozgrywającego się w Polsce oddalonej od tej, która jest znana , o zaledwie, jeden dwa światy alternatywne bądź kilka lat postępujących zmian klimatycznych. – Ocenia Sylwia Skorstad w Republice Kobiet

Akcja powieści „W czasie suszy płynie krew”, której autorem jest Emil Szweda, rozpoczyna się w momencie kiedy poziom wykrywalności sprawców zabójstw zaczął dramatycznie spadać. Nie tylko w Warszawie i całej Polsce, ale wszędzie tam, gdzie woda pitna zaczęła się stawać towarem reglamentowanym, zaś woda do podlewania roślin towarem luksusowym świadczącym o poziomie zamożności.

Intryga kryminalna

„W czasie suszy płynie krew” Emila Szwedy to przede wszystkim dobry kryminał. Śledztwo toczy się tu o wiele szybciej niż w prawdziwym życiu, nie ma żadnego pisania raportów, przekładania papierów i wielodniowego czekania na wyniki badań, jest akcja.” – Uważa Sylwia Skorstad w Republice Kobiet. – „Emil Szweda nie bawi się w podrzucanie czytelnikowi fałszywych tropów, gdziekolwiek Kornel Kraus – główny bohater powieści, się udaje, tam znajduje kolejny puzzel pozwalający mu zorientować się w intrydze. Po drodze trafia między innymi do szpitala, w nieoczekiwane sytuacje damsko-męskie oraz w środek małżeńskich kłopotów różnych osób, ale niewiele jest w stanie go powstrzymać. Oprócz pracy sierżant ma tylko bezsenność oraz zbyt bolesne wspomnienia, więc nawet zmęczenie rzadko zagania go do własnego łóżka.” – Pisze Sylwia Skorstad w Republice Kobiet

Emil Szweda

Emil Szweda – dziennikarz z wykształcenia, zamiłowania i zawodu. Studiował dziennikarstwo i ukończył dwa kursy pisarskie. W latach 1996-2006 pisał m.in. dla Polskiej Agencji Prasowej, dzienników „Gazeta Giełdy i Inwestorów Parkiet” oraz „Puls Biznesu” i „Nowa Europa” (obecnie portal ”Prawo i gospodarka”). Zajmował się głównie problematyką finansową.

Emil Szweda od 2006 r. był analitykiem Open Finance. W latach 2010-2011 pracował dla Noble Securities. W 2011 roku założył serwis internetowy dla inwestorów Obligacje.pl, poświęcony obligacjom korporacyjnym i został redaktorem naczelnym tego medium.

Emil Szweda jest pasjonatem brydża sportowego i ekologicznego stylu życia. Wnikliwie śledzi publikacje, dotyczące zmian klimatu. Emil Szweda uważa, że przygotowanie się do ich skutków jest najważniejszym wyzwaniem dla ludzkości. 

Emil Szweda zaczął pisać jeszcze będąc w szkole podstawowej. Jednak pierwszą książkę „Prawda nie krzywdzi ludzi” opublikował dopiero w 2022 roku na ebookowo.pl. W 2024 r. wydał powieść kryminalną „W czasie suszy płynie krew” to druga powieść Emila Szwedy. Publikacja ukazała się nakładem Wydawnictwa Bukowy Las. Autor pracuje nad kolejnymi książkami, których wiodącym motywem są konsekwencje katastrofy klimatycznej. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Zapraszamy do lektury innych publikacji, które znajdziesz tutaj. Agencja Informacyjna.

AI depesza /dec/ 16.05.2024 Obrazy Mat. Prasowe