Eksperci o turystyce XXI wieku

O turystyce trzeba rozmawiać. Ta istotna i z ciągłym dużym potencjałem gałąź gospodarki wymaga odważnych zmian i debaty, aby w pełni wykorzystać możliwości jakie otwiera przed polską turystyka krajowa jak i zagraniczna.

Wyzwaniom stojącym przed podmiotami odpowiedzialnymi za rozwój branży turystycznej będzie poświęcone IV Forum Promocji Turystycznej, którego głównym organizatorem jest portal WaszaTurystyka.pl. Wydarzenie zaplanowano na 24 października 2018 roku. Odbędzie się w hotelu Polonia Palace w Warszawie.

Konferencja IV Forum Promocji Turystyki to dyskusje i panele z ekspertami z całej Polski oraz licznymi specjalistami zza granicy.

Wydarzenie będzie poświęcone m. in. nowym narzędziom w promocji turystycznej oraz zagadnieniom dotyczącym promocji i sprzedaży turystyki wiejskiej. Podczas forum będzie można także uzyskać wiedzę na temat źródeł finansowania promocji produktów turystycznych, a także jak efektywnie wydać pozyskane środki. Podczas konferencji zostaną omówione również dobre praktyki, przykłady wdrożeń innowacyjnych rozwiązań w turystyce przez regiony, miasta i przedsiębiorców z branży. Wymiana poglądów, podobnie jak w poprzednich edycjach będzie odbywała się w ramach dynamicznych „pojedynków” ekspertów.

 

„Turystyka dla wielu krajów krajów ważna gałąź gospodarki.” – Wyjaśnia Juliusz Bolek Przewodniczący Rady Dyrektorów Instytutu Biznesu. – „Podobnie może być w przypadku Polski. Inwestycje w infrastrukturę, modernizację obiektów turystycznych oraz wypakowanie wielu nowych pokazują, że branża ma warunki do rozwoju i są one wykorzystywane. Wiele wydarzeń jak Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, czy Wrocław kulturalną stolicą Europy rozbudziły zainteresowanie Polską. Niski kurs złotego wobec euro to również czynnik, który sprawie, że wiele osób decyduje się odwiedzić nasz kraj. Ceny w Polsce będą rosły, więc na ich niskiej wartości nie można budować sukcesu krajowej turystyki w przyszłości. Mam nadzieję, ze IV Forum Promocji Turystyki wypracuje bardziej stabilne podstawy dla rozwoju tego sektora gospodarki.”

 

Forum Promocji Turystycznej to ważna inicjatywa portalu branży turystycznej WaszaTurystyka.pl.

Konferencja służy wymianie doświadczeń, omówieniu największych problemów związanych z zarządzaniem systemem promocji turystycznej w Polsce. Uczestnictwo w niej daje możliwość poznaniu wielu inspirujących przykładów i nowatorskich rozwiązań. Konferencja gromadzi wielu pragnących rozwijać swoje oferty przedsiębiorców i organizacji turystycznych, przedstawicieli samorządów odpowiedzialnych za turystykę w regionach oraz administracji rządowej.

Poprzednie edycje przyciągnęły kilkuset uczestników z branży turystycznej, a ponad sześćdziesięciu uznanych fachowców wygłosiło prelekcje, zaprezentowało case study, spierało się o rozwiązania problemów branży w debatach i „pojedynkach”.

Partnerami forum są: Cypryjska Organizacja Turystyczna i Narodowy Ośrodek Informacji Turystycznej Republiki Chorwacji w Polsce. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Mazowieckiego, patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz patronatem Polskiej Izby Turystyki i Instytutu Administracji.

Patronem medialnym jest Agencja Informacyjna.

Formularz rejestracji, informacje i program forum znajdziesz tutaj: https://czwarteforumpromocjiturystycznej.evenea.pl/

 

Agencja InformacyjnaAgencja Informacyjna, Gospodarka /EST/ 13.09.2018