Dzień Wyznawania Miłości

 

Agencja Informacyjna: Co roku 20 sierpnia obchodzony jest Dzień Wyznawania Miłości. To dobra okazja, by powiedzieć  „Kocham Cię” naszej drugiej połówce lub wyznać to komuś, do kogo skrycie żywimy uczucia.

Zakochanie to stan związania emocjonalnego z drugą osobą, charakteryzujący się ciągłym rozmyślaniem o tej osobie oraz pragnieniem przebywania w jej pobliżu. W rzeczywistości jest to proces chemiczny, podczas którego mózg wydziela fenyloetyloaminę oraz dopaminę w zwiększonych ilościach. Ciało produkuje również w tym czasie ogromne ilości hormonu szczęścia – serotoniny. Udowodniono, że w stanie zakochania nawet ludzkie neurony w mózgu zmieniają swoją strukturę. Człowiek zakochany odczuwa lekkość i łaskotanie w brzuchu. Pojawia się brak apetytu wywołany przypływami adrenaliny, a także częste sny o obiekcie uczuć. Podczas zakochania często trudno jest się skupić i logicznie myśleć.

W Walentynki gospodarka rozkwita!

Stan zakochania trwa przeważnie około 2-3 lat. Przyjmuje się, że często po tym okresie ludzie pozostają ze sobą jedynie z szacunku i przyzwyczajenia. Jednak wszyscy znamy pary, które żyją ze sobą 20, 40, a nawet ponad 50 lat i wciąż wyglądają na zakochane. Często potrafią zarówno wyznawać, jak i okazywać sobie miłość.

Światowy Dzień Optymisty 2023

Dzień Wyznawania Miłości to dobra okazja by powiedzieć sobie te dwa najważniejsze słowa, o których w codziennym życiu zwyczajnie zapominamy. Celem święta jest przypomnienie, jak istotne jest mówienie sobie „Kocham Cię” oraz jak ważne, by czasem usłyszeć to od ukochanej osoby.

Agencja Informacyjna, Kultura /NOW/ 19.08.2023