Teresa Kaczorowska - prezes - Związek Literatów na Mazowszu 25 lat

Dom Literatury: Związek Literatów na Mazowszu ma już 25 lat!

Agencja Informacyjna: Związek Literatów na Mazowszu obchodzi 25. rocznicę powstania. Dom Literatury będzie kolejnym miejscem wydarzeń związanych z obchodami ćwierćwiecza organizacji pisarskiej.

Związek Literatów na Mazowszu - 25 lat
Związek Literatów na Mazowszu – 25 lat

Stowarzyszenie Pisarzy Polskich – Biesiada Literacka

Taki dzień zdarza się raz na 4 lata, a w przypadku Związku Literatów na Mazowszu raz w historii! W czwartek, 29 lutego 2024 r., o godz. 18.30 ,odbędzie się „Biesiada Literacka”, organizowana przez Oddział Warszawski Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, w Domu Literatury, przy Krakowskim Przedmieściu 87/89, w Warszawie.  

W programie uroczystego wydarzenia wystąpi Dariusz Kowalski (z którym o tajemnicach mówienia poezji porozmawia dr Piotr Przemysław Müldner-Nieckowski), Jan Strękowski (z którym o tym, czy to już koniec „Bibuły” porozmawia Zbigniew Żbikowski) oraz dr Teresa Kaczorowska (z którą o 25 latach działalności Związku Literatów na Mazowszu będzie rozmawiać Wacław Holewiński). Ponadto zaplanowano felieton Piotra Wojciechowskiego oraz rekomendacje i miniatury.

25 lat – Związek Literatów na Mazowszu

Podczas uroczystej „Biesiady Literackiej” organizowanej przez Oddział Warszawski Stowarzyszenia Pisarzy Polskich dr Teresa Kaczorowska – Prezes Związku Literatów na Mazowszu będzie rozmawiać z Wacławem Holewińskim o dokonaniach i osiągnięciach organizacji w ciągu ostatniego ćwierćwiecza. Razem z rocznicą Związku Literatów na Mazowszu, jest dochodzony Srebrny Jubileusz „Ciechanowskich Zeszytów Literackich” – rocznika wydawanego przez organizację. 

Związek Literatów na Mazowszu – panorama autorów

Do Związku Literatów na Mazowszu należą m. in.: Krzysztof Bieńkowski, Juliusz Erazm Bolek, Stefan Chojnowski, Alina Dybała, Wiktor Golubski (Skarbnik), Zofia Humięcka, dr Teresa Kaczorowska (Prezes), Igor Kantorowski, Piotr Marcin Kaszubowski (Wiceprezes), Martyna Katarzyna Kinicka, Mariola Kokowska, Ewa Krysiewicz (Sekretarz), Anna Wanda Ludwiczak, Miłosz Kamil Manasterski, Krzysztof Martwicki, Jolanta Michalska, Tadeusz Jan Murzyn, Marianna Olkowska, Marek Janusz Piotrowski, Andrzej Zygmunt Rola–Stężycki, Adam Siemieńczyk, Barbara Sitek-Wyrembek, Kazimierz Świegocki, Krzysztof Turowiecki (Członek Zarządu), Tadeusz Witkowski, Tomasz Wybranowski, Zdzisław Zembrzycki.

Członkami wspierającymi są Wanda Mierzejewska i Zofia Turowiecka. W przeszłości w Związku Literatów na Mazowszu byli: Alfred Borkowski, Zenona Cieślak-Szymanik, Zdzisław Dudek, Janusz Dylewski, Stanisław Kęsik, Barbara Krajewska, Mieczysław Stusiński, Dariusz Tomasz Węcławski i Sławomir Zdun.

Związek Literatów na Mazowszu – 14 piosenek z okazji jubileuszu

Płyta „Podróż do Erato” została wydana przez Związek Literatów Na Mazowszu, z okazji jubileuszu 25-lecia istnienia. Znajdują się na niej wiersze członków Związku Literatów na Mazowszu, do których muzykę skomponował Wojtek Gęsicki. Głosów do nagrania użyczyli: Marta Sosnowska, Wojtek Gęsicki i Marek Janusz Piotrowski.

Okładkę płyty zaprojektowała: Marta Sosnowska, skład: Waldemar Stepnowski. Szczególne podziękowania dla Zuzi i Kacpra Sosnowskich za pomoc przy powstawaniu projektu i płyty. Wydawnictwo ukazało się dzięki wsparciu: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Urzędu Miasta w Ciechanowie i Starostwu Powiatowemu w Ciechanowie. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli Agencja Informacyjna, KRDP, Twoje Radio Puls.

Związek Literatów na Mazowszu – autorzy płyty „Podróż do Erato” Wojtka Gęsickiego

Na płycie muzycznej „Podróż do Erato” Wojtka Gęsickiego znalazły się następujące utwory: „Smutna ulica” (Igor Kantorowski), „Zamierz do Erato” (Teresa Kaczorowska), „Po burzy” (Witold Golubski), „Cmentarz przy Ostrołęckiej” (Piotr Kaszubowski), „Wigilia” – fragment (Zofia Humięcka), „Czego Jaś się nie nauczy” (Krzysztof Turowiecki), „”Nie jestem” (Marianna Olkowska), „Do jednej z pań” (Zdzisław Zembrzycki), „Styczeń, Lipiec, Grudzień” – kompilacja (Juliusz Erazm Bolek), „Kokosiło się jajeczko” (Barbara Sitek-Wyrębek), „Dotyk Boga” (Dariusz Węcławski), „Pieśń do domu” (Wojtek Gęsicki), „Zmierzch” (Stefan Chojnowski) i „Życiorys” (Marek Janusz Piotrowski).

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Zapraszamy do lektury innych publikacji o kulturze, które znajdziesz tutaj. Agencja Informacyjna.

AI, Kultura /DEC/ 25.02.2024