Data Point zdobyła prestiżowy Certyfikat Jakości Instytutu Biznesu

 

Przedsiębiorstwo informatyczne Data Point otrzymało prestiżowy Certyfikat Jakości Instytutu Biznesu. W ten sposób Spółka dołączyła do grona przedsiębiorców oferujących solidny poziom usług. To ważna wiadomość dla klientów, którzy szukają wiarygodnych partnerów zajmujących się ochroną przed cyberatakami.

 

Konik z Certyfikatem Jakości Instytutu Biznesu

 

Cyberbezpieczeństwo jest potrzebne dziś jak powietrze.” – Uważa Juliusz Bolek – Przewodniczący Rady Dyrektorów Instytutu Biznesu, który przyznaje Certyfikaty Jakości. – „Komputer bez zapewnienia należytej ochrony może stać się wielkim dramatem dla całego przedsiębiorstwa. Cieszę się, że takie podmioty jak przedsiębiorstwo informatyczne Data Point, które dbają w profesjonalny sposób o bezpieczeństwo systemów informatycznych. W dobie gospodarki cyfrowej i rosnących niebezpieczeństw ze strony hakerów, mogą się legitymować Certyfikatem Jakości Instytutu Biznesu.” – Uważa Juliusz Bolek – Przewodniczący Rady Dyrektorów Instytutu Biznesu, który przyznaje Certyfikaty Jakości.

 

„Nadrzędnym hasłem Data Point jest „jeden backup to nie backup” czyli posiadanie jednej kopii zapasowej zasobów informatycznych to za mało.” – Wyjaśnia Ewa Piekart – Prezes Zarządu przedsiębiorstwa informatycznego Data Point, spółki, która zdobyła Certyfikat Jakości Instytutu Biznesu. – „Kopie zasobów informatycznych czy też kopie bezpieczeństwa chronią zarówno przed ceber atakami jak również przed skutkami awarii sprzętu komputerowego. Dziś nikt nie jest bezpieczny. Na celowniku przestępców są zarówno systemu IT banków, rządów i oczywiście przedsiębiorstw. Straty jakie może wyrządzić cyberatak mogą być tak wielkie, że powrót do działalności przedsiębiorstwa może okazać się niemożliwy. Ochrona przed taką sytuacją to podstawa. Bardzo cieszę się, że udało się zdobyć Certyfikat Jakości Instytutu Biznesu. To ważna wskazówka dla naszych klientów obecnych i przyszłych. Dlatego Data Point była zainteresowana weryfikacją swojej działalności przez niezależny obiektywny podmiot jakim jest Komitet Certyfikacyjny Instytutu Biznesu.”  – Tłumaczy Ewa Piekart – Prezes Zarządu przedsiębiorstwa informatycznego Data Point, spółki, która zdobyła Certyfikat Jakości Instytutu Biznesu.

 

Data Point zajmuje się cyberbezpieczeństwem IT oraz obsługą informatyczną przedsiębiorstw i organizacji, dla których sprawne i bezpieczne komputery są ważne. Spółka specjalizuje się w audytach Cyber oraz audytach informatycznych a także w bezpieczeństwie danych.

 

Instytut Biznesu przyznał nagrody „Ambasador” i „Certyfikaty Jakości”

 

Audyty Cyber to testy penetracyjne sieci pokazujące przedsiębiorcom w jak prosty sposób hakerzy mogą dostać się do ich zasobów danych swoich ofiar i doprowadzić do poważnej szkody finansowej oraz dotkliwej szkody wizerunkowej przedsiębiorstwa. Audyty IT to wyjaśnienie klientowi na jakim etapie jest informatycznie jego przedsiębiorstwo, ustalenie: co działa, czego brak i co należałoby poprawić od strony informatycznej.

 

Przedsiębiorstwo informatyczne Data Point dba o infrastrukturę sieci i zasobów komputerowych każdego podmiotu, który obsługuje. W zakresie usługi jest opieka nad bezpieczeństwem danych oraz o ciągłość działania przedsiębiorstwa w zakresie IT. Spółka zajmuje się konfiguracją sprzęt, wdraża systemy i rozwiązania „chmurowe” (usługi polegające na udostępnianiu przedsiębiorcom i innym kontrahentom takich zasobów, jak: moc obliczeniowa, przestrzeń dyskowa, środowisko programistyczne, gotowe aplikacje), instaluje i aktualizuje oprogramowanie, sprawuje  stały nadzór nad zewnętrzem i wnętrzem sieci, udziela konsultacji rozwiązań informatycznych, wykonuje i sprawdza poprawność kopii zapasowych. Wszystkie te zadania są realizowana przez kompetentnych, doświadczonych i zaangażowanych serwisantów, informatyków, administratorów systemów i etycznych hackerów.

 

Agencja Informacyjna, gospodarka /DEC/ 21.09.2022