Bunt w Krakowie

 

 

Krakowianie żądają dymisji dyrektora Zarządu Transportu Publicznego Łukasza Franka. Z inicjatywą o odwołanie kontrowersyjnego urzędnika wystąpił dziennikarz Mateusz Jaśko z kanału „Co Jest Nie Tak z Krakowem”. Podpisy zbiera na portalu petycjeonline.com.

Autor petycji chce odwołania „urzędnika odpowiedzialnego za chaos na ulicach Krakowa”. Nazywa je eksperymentami. W newralgicznych punktach Krakowa powstają, kosztem pasów drogowych, ścieżki rowerowe, które często uniemożliwiają zmianę pasa  lub skręt. Wiąże się to z koniecznością wydłużania trasy o parę kilometrów.

Oburzenie jest tym większe, że zmiany zostały przeprowadzone bez jakichkolwiek konsultacji społecznych. Zdziwienie budzi fakt ekspresowego wykonywania powyższych robót w porównaniu do remontów ulic trwających latami, jak ma to miejsce w przypadku ulicy Krakowskiej wraz mostem.

Jaśko zarzuca również Łukaszowi Frankowi ograniczenia w komunikacji miejskiej w czasie pandemii COVID 19, czym narażał życie i zdrowie mieszkańców Krakowa.

Mateusz Jaśko zwraca się bezpośrednio do Prezydenta Krakowa, Jacka Majchrowskiego, wskazując, że to on odpowiada za wszystko, co robi Łukasz Franek.

Podpisy zbierane są na portalu – https://www.petycjeonline.com/dymisja_ukasza_franka_urzdnika_odpowiedzialnego_za_baagan_w_krakowie

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaGospodarka /TMM/ 04.06.2020