Bank Pekao przekaże środki na walkę z koronawirusem

Bank Pekao S.A. zapowiedział przekazanie darowizny na rzecz walki z koronawirusem. Instytucja ofiaruje 5 mln złotych na wsparcie polskiej służby zdrowia. Pieniądze trafią do szpitali, zakładów opieki zdrowotnej oraz służb sanitarnych, których działania skierowane są przeciw rozprzestrzenianiu się choroby COVID-19 wywołanej koronawirusem.

Środki przekazane przez Bank Pekao S.A.  wspomogą placówki medyczne w całej Polsce. Darowizna zostanie rozdysponowana pomiędzy najbardziej potrzebujące jednostki , których lista zostanie wkrótce ustalona. Jak informuje Bank w komunikacie prasowym, lista placówek jest przygotowywana w uzgodnieniu z Ministerstwem Zdrowia. Na razie wiadomo jedynie, że bezpośrednie wsparcie finansowe jest konieczne w szpitalach w Starachowicach, Chełmie, Łukowie, Biłgoraju, Lublinie oraz Tomaszowie Lubelskim.

– Jako jeden z największych i najstarszych banków w Polsce, czujemy się odpowiedzialni za przyszłość Polaków. Personel medyczny każdego dnia z wielkim poświęceniem angażuje się w walkę z koronawirusem. Jesteśmy bankiem odpowiedzialnym społecznie, a sytuacja epidemiczna, w której znalazła się Polska wymaga wyjątkowej solidarności. Dlatego zdecydowaliśmy się włączyć w pomoc także poprzez bezpośrednie wsparcie finansowe szpitali – powiedział Marek Lusztyn, Prezes Zarządu Banku Pekao.

Bank Pekao  od początku wybuchu epidemii  kieruje swoje działania na pomoc swoim pracownikom i klientom. Do tej pory wprowadził szereg zmian mających wpływ na obsługę klientów.  Bank  konsekwentnie działa w zakresie cyfrowej transformacji swojej aplikacji i strony internetowej, by klienci mogli jak najwięcej transakcji przeprowadzić bez konieczności wychodzenia z domu.  Placówki banku skróciły swój czas otwarcia oraz ograniczył ilość przebywających w nich jednocześnie osób.

Również klienci, których dotknęły skutki koronawirusa mogą liczyć na większe ułatwienia. Dotyczy to w szczególności spłaty zobowiązań wobec banku. Wprowadzono też pakiet działań pomocowych dla klientów indywidualnych i przedsiębiorców.

Bank wprowadził też szereg procedur wewnętrznych.  Ma to na celu zapewnienie pracownikom bezpieczeństwa. Podjęta została również decyzja o wstrzymaniu rozpoczęcia uzgodnionych ze związkami zawodowymi zwolnień grupowych.

Założony w 1929 roku Bank Pekao S.A. to jedna z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i jedna z najstarszych w Polsce. Jest też jednym z trzech największych banków uniwersalnych w kraju.

Agencja Informacyjna

 

Agencja Informacyjna, Gospodarka /now/21.03.2020 r.