Amonaria Magda Maciaszek „… balonem po niebie życia”

 

Agencja Informacyjna: Amonaria Magda Maciaszek – artystka nowej generacji, zmieniająca oblicze współczesnej sztuki, przygotowała nową wystawę malarstwa „… balonem po niebie życia”. Ekspozycję przygotowała galeria Station of Art Gallery. Jest to wyjątkowe wydarzenie, a prezentowane prace na długo zapadają w pamięć publiczności i pozostawiają głębokie wrażenie.

Kama Zboralska: Kierunek sztuka

Współczesna sztuka nieustannie ewoluuje i zmienia się wraz z upływem czasu. Amonaria Magda Maciaszek to artystka, która doskonale wpisuje się w te trendy i nowoczesne podejście do sztuki. Twórczość malarki podąża za zmieniającym się światem i kształtuje oraz wpływa na percepcję sztuki współczesnej. Warto zapoznać się z twórczością Amonarii Magdy Maciaszek, przyjrzeć się bliżej i śledzić jej dalszy rozwój.

Amonaria Magda Maciaszek wychodzi z założenia, że pragnienia i stany emocjonalne to swoiste drogowskazy nadające kierunek naszym działaniom. Radość, ekscytacja, niepewność, strach, gniew i spokój, tak trudne do uchwycenia, są najcenniejsze. Malarka skupia się na poszukiwaniu tych emocji.

Dla Amonarii Magdy Maciaszek bardzo istotne uwypuklenie emocji poprzez ekspresyjność pochlapań, zacieków i przetarć farby na płótnie, chlapnięcia nadają formę malowanym obiektom. Tworząc tym sposobem malarka zgadza się na „przypadek” – niekontrolowany efekt. Pozwala, aby tak jak w życiu, był czynnik nad którym nie ma w pełni kontroli. Nie da się bowiem całkowicie panować nad rozlewaną czy rozbryzgującą się farbą.

Juliusz Erazm Bolek: Monochrome

Dzięki temu, proces ten jest za każdym razem nowym ekscytującym i unikatowym doznaniem, które trwa podczas pracy nad obrazem. Jednocześnie Amonaria Magda Maciaszek stara się, aby te chlapnięcia były możliwie jak najbardziej precyzyjne i oddawały to co chce przekazać. W procesie twórczym zawsze poszukuje balansu pomiędzy chaosem, przypadkiem i precyzją.

Wystawa malarstwa „… balonem po niebie życia” Amonarii Magdy Maciaszek będzie prezentowania w galerii sztuki współczesnej Station of Art Gallery, przy ul. Grzybowska 12/14, w Warszawie. Ekspozycja będzie dostępna dla publiczności od 5 do 16 października 2023 r. Kuratorem wystawy jest Kama Zboralska. Patronat medialny nad projektem objęli: Agencja Informacyjna i Konik Kreatywny.

Kama Zboralska Ambasadorem Promocji Sztuki

Amonaria Magda Maciaszekmalarka. Urodziła się w 1987 r., w Bełchatowie. Ukończyła Wyższą Szkołę Promocji w Warszawie, licencjat na Wydziale Projektowania Multimedialnego, w pracowni dr hab. Adama Grzegorczyka. Pracę magisterską obroniła na Wydziale Reklamy, w pracowni dr Anny Kozłowskiej.

Amonaria Magda Maciaszek tworzy obrazy w technice akrylu. Podąża w kierunku ekspresjonizmu i action paintingu. Tematyka prac to głównie próba uchwycenia tego co niewidoczne na pierwszy rzut oka, tego co skrywa ludzkie wnętrze czyli: uczucia, emocje i pragnienia. Jej obrazy to niezwykła synteza między pozornie chaotycznymi plamami i chlapnięciami farby, a dobrze przemyślaną formą.

Prace malarskie Amonarii Magdy Maciaszekk były prezentowane przez galerie europejskie na targach sztuki w Republice Francji – „Salon International d’art Contemporain Paris 2021”, Republice Włoskiej – „Genoa International Fine Art 2019”, Chińskiej republice Ludowej – „Art expo Beijing” 2019 i Hiszpanii – „Hartexpo 2018”. Amonaria Magda Maciaszek prezentowała swoje obrazy na wystawach zbiorowych w Polsce, Republice Indii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Republice Włoskiej i Królestwie Hiszpanii.

Wspomnienie Zbigniewa Jerzyny poprzez malarstwo Marii Wollenberg-Kluza

Station of Art Gallery w Warszawie to miejsce, w którym Dobrej Sztuki Nigdy Dosyć. Motto galerii „Delektowanie i otaczanie się pięknem daje nam oddech, daje nam drugie Życie”. Jest to nowa, przyjazna galeria sztuki ulokowana w centrum Warszawy, przy ul. Grzybowskiej 12/14. To miejsce kocha sztukę i tę miłość do piękna stara się przekazywać. Galeria gotowa jest na wyzwanie, nowe Trendy, sztukę kontrowersyjną. Prowadzący Station of Art Gallery w Warszawie szanują Artystów – ceny są uznaniem dla ich ciężkiej pracy. Chcą aby Galeria była oazą dla twórców oraz dla koneserów i kolekcjonerów. Zapewniają komfort i bezpieczeństwo oglądania i kupowania dzieł. Wszyscy miłośnicy sztuki są u nas zawsze mile widziani.

Agencja Informacyjna, Kultura /Dec/ 1.10.2023