Aleksandra Kurzak – Live dla STUDIO

W najbliższą niedzielę, 10 maja,  odbędzie się live streaming Aleksandry Kurzak. Artystka po raz pierwszy wystąpi dla polskiej publiczności w mediach społecznościowych. Koncert odbędzie się na specjalne zaproszenie STUDIO teatrgalerii.

Aleksandra Kurzak jest światowej sławy gwiazdą sceny operowej. Na początku stycznia ogromny sukces przyniosło jej wykonanie i interpretacja tytułowej partii w „Traviacie” Verdiego wykonywane na scenie Metropolitan Opera.

W ubiegłym sezonie artystka zadebiutowała jako Cio-Cio-San w operze Giacomo Pucciniego „Madame Butterfly”.Widowisko, które odbyło się na placu Defilad w Warszawie, wyreżyserowała  Natalia Korczakowska. Wydarzenie było niezwykłym świętem muzyki, które przyciągnęło ponad 200 artystów i 5000 widzów.

Tegoroczne zaproszenie jest drugim zaproszeniem teatru STUDIO przyjętym przez artystkę. W trakcie koncertu transmitowanego przez media społecznościowe Aleksandra Kurzak wykona najpiękniejsze pieśni i arie operowe. W programie znajdują się między innymi kompozycje Schumana, Pucciniego Rossiniego, Dworaka, Cilea i Chopina.

W trakcie występu Aleksandrze Kurzak towarzyszyć będzie francuska pianistka Morgane Fauchois-Prado. Koncert poprowadzi Mariusz Szczygieł, ceniony reporter, a prywatnie miłośnik opery.

Koncert Aleksandry Kurzak odbędzie się 10 maja 2020 roku o godzinie 19:00. Wydarzenie organizowane jest w ramach cyklu bezpłatnych koncertów oferowanych widzom w związku z pandemią koronawirusa #wspieramkulturę.

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaKultura /now/ 06.05.2020