A kaz tyz ta Polska – Artur Gotz w Paryżu

 

 

Artru Gotz wybitny polski aktor i piosenkarz będzie koncertował w Paryżu – stolicy Francji za sprawą L’Association les Jeunes du Monde en Dialogue. Wydarzenie odbędzie się pod nazwą „Aa kaz tyz ta Polska?”

 

Białoszewski według Artura Gotza

 

„A kaz tyz ta Polska?” to koncert Artura Gotza w Paryżu – stolicy Francji, zaplanowany na sobotę 26 listopada 2022 r. w La Residence Internationale d’Etudiants Wydarzenie jest realizowane w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nazwa koncertu „A kaz tyz ta Polska?”  to cytat z „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. 28 listopada 2022 r. to 115 rocznica śmierci wybitnego polskiego poety, dramaturga i artysty. „A kaz tyz ta Polska?” to koncert Artura Gotza, który łączy nostalgię i zadumę nad otaczającą nas rzeczywistością

 

W trakcie koncertu „A kaz tyz ta Polska?” będzie można usłyszeć fragmenty „Wyzwolenia” Stanisława Wyspiańskiego, z muzyką Zygmunta Koniecznego. Zaprezentowane zostaną także premierowe kompozycje Artura Gotza do wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Cypriana Kamila Norwida, Andrzeja Waligórskiego i Marty Fox oraz kompozycja Piotra Gwadery do wiersza Bolesława Leśmiana. Artysta zaśpiewa także piosenki ze swoich czterech płyt: „Obiekt seksualny”, „Mężczyzna prawie idealny”, „Kabaret Starszych Panów. Przeboje wszech czasów śpiewa Artur Gotz” oraz „Miłość z Facebooka”. Z tego magicznego spotkania nikt nie wyjdzie obojętny.

 

„WOLA 44” według Artura Gotza

 

W koncercie „A kaz tyz ta Polska?” Artura Gotza wystąpią także muzycy: Jacek Kwiatkowski (klawisze) i Kuba Mikulski (instrumenty perkusyjne). Wydarzenie odbędzie się w sobotę 26 listopada 2022 r. o godz. 19.30 w La Residence Internationale d’Etudiants 52 avenue Laplace, Arcueil w Paryżu (Dojazd: RER „B” stacja : Laplace) Rezerwacja biletów: 0609924350, h-mediaconcept@sfr.fr

 

Artur Gotz to aktor i wokalista. Na scenie występuje od 11. roku życia. W wieku 15 lat rozpoczął współpracę z Teatrem The Imagination w Londynie – stolicy Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii, gdzie wystąpił w trzech spektaklach. W 2006 r. ukończył studia aktorskie w Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie – Wydziały Zamiejscowe we Wrocławiu (wydział lalkarski). Po studiach był związany z teatrami Warszawy: Teatrem 6. piętro (od 2013 r.), Teatrem Współczesnym w Warszawie, Teatrem Kamienica Emiliana Kamińskiego w Warszawie (od 2009 r.), w latach 2006-2009 aktor Teatru Rozrywki w Chorzowie. W latach 2011-2019 występował w Teatrze Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi. Obecnie współpracuje z Mazowieckim Teatrem Muzycznym im. Jana Kiepury w Warszawie i Teatrem Piosenki Romana Kołakowskiego i Teatrem Nowym w Łodzi.

 

Artur Gotz nagrywa nową płytę

 

Artur Gotz, jako wokalista debiutował w Piwnicy pod Baranami w Krakowie, w której rozpoczął współpracę z kompozytorem Zygmuntem Koniecznym. Zagrał kilkanaście ról filmowych m.in. seminarzystę Jurija Nogę w filmie „Karol. Człowiek, który został papieżem” (reż. G. Battiato) oraz Reportera Dzikowskiego w „Wielkich ucieczkach”, Wojtka Wystracha w „Ścianie śmierci” oraz w serialach telewizyjnych. Od wielu lat prowadzi warsztaty teatralne dla młodzieży i studentów, a także dla osób niepełnosprawnych oraz warsztaty z emisji głosu mówionego dla nauczycieli i osób pracujących głosem. Prowadził również warsztaty dla zawodowych aktorów kubańskich w Hawanie. Jest głównym bohaterem powieści „Idol” pisarki Marty Fox.

 

Artur Gotz wydał cztery płyty muzyczne „Obiekt seksualny”, „Mężczyzna prawie idealny”, „Kabaret Starszych Panów. Przeboje wszech czasów śpiewa Artur Gotz” oraz „Miłość z Facebooka”. Ma na swoim koncie ponad 600 koncertów w całej Polsce, także w Europie, Stanach Zjednoczonych, Związku Australijskim, Nowej Zelandii i Republice Kuby. Artur Gotz jest laureatem nagrody „Wokalista Roku 2016”, także tytułowym bohaterem powieści „Idol” Marty Fox.

 

Agencja Informacyjna, Kultura, /DEC/ 5.11.2022