43 wydanie Raportu CSR

Społeczna odpowiedzialność biznesu (z ang. CSR) stale zyskuje na popularność. Jest ona monitorowana przez serwis informacyjny RaportCSR.pl. Właśnie ogłoszono jego najnowsze wydanie.

 

W 43. edycji Raportu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu ogłoszonego przez przez serwis informacyjny RaportCSR.pl wyróżniono jedną z najstarszych inicjatyw propracowniczych w Polsce: Konkurs „Pracodawca Godny Zaufania” – organizowany przez Krajową Izbę Gospodarczą, Fundację Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” i Agencję Impressarium.

 

„Raport CSR” jest pierwszym tak poważnym projektem wydawniczym w Polsce, który zajmuje się popularyzowaniem dobrych praktyk przedsiębiorstw i organizacji podejmujących inicjatywy związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu. Pierwszy wydanie ukazało się w 2009 r. Do tej pory wyróżniono ponad 70. laureatów.

 

Z każdym ogłoszonym Raportem można się zapoznać online pod adresem RaportCSR.pl. Jest to adres portalu, na którym codziennie są publikowane informacje dotyczące społecznej odpowiedzialności biznesu. Serwis jest również kompendium wiedzy tej tematyce.

 

„RaportCSR.pl inspiruje do podejmowania nowych inicjatyw z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu oraz nagłaśnia informacje o organizacjach społecznie odpowiedzialnych.” – Wyjaśnia Natalia Witkowska, redaktor naczelna serwisu. – „Zwracamy uwagę na działania w obszarach ekologii, wolontariatu i akcji pomocowych prowadzonych przez największe polskie i europejskie organizacje”.

 

W najnowszej edycji konkursu Pracodawca Godny Zaufania nagrodzeni zostali: Emitel, PGE Polska Grupa Energetyczna, Benefit Systems, Żabka, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej oraz Poczta Polska. Nagroda specjalna trafiła do PwC. Ponadto przyznano wyróżnienia dziennikarzom: Annie Popek, dziennikarce i prezenterce telewizyjnej oraz dziennikarzowi RMF FM – Michał Dobrołowiczowi.

 

W 43 Raporcie CSR można też przeczytać o „Świątecznych twarzach przedsiębiorców”, czyli o działaniach z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu prowadzonych w okresie świąt bożonarodzeniowych. Tekst „Świętowanie zimowej imprezy w eko atmosferze” poświęcony jest jednej ze znanych sieci handlowych, która kierując się tzw. obyczajową poprawnością, zdecydowała się na nadawanie kontrowersyjnych nazw produktom, o charakterze świątecznym.

 

Raport CSR jest publikowany co trzy miesiące przez serwis RaportCSR.pl i redakcję tygodnika Gazeta Finansowa. Partnerem Raportu jest portal Kurier365.pl. W każdej edycji wybierane są projekty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, które wyróżniły się pod względem oryginalności, siły oddziaływania i spójności z polityką oraz strategią organizacji, które je przeprowadzają.

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaGospodarka /BEJ/ 15.12.2019