„Pociąg życia” Tomasza Sakiewicza

„Pociąg życia, bajki dla Kostka i Mateuszka” to najnowsza książka Tomasza Sakiewicza opublikowana przez Wydawnictwo M. Jest ona adresowana do młodych czytelników.

 

„Pociąg życia, bajki dla Kostka i Mateuszka” to już drugi zbiór opowiadań dla najmłodszych, napisanych przez Tomasza Sakiewicza. Pierwsza książka „Bajki dla Marysi i Alicji” ukazały się w 2011 roku. „Pociąg życia, bajki dla Kostka i Mateuszka” zawiera sześć opowiadań, których inspiracją byli synowie autora. Posługując się wymyślanymi historiami Tomasz Sakiewicz zachęca młodych czytelników do optymizmu i podejmowania nawet trudnych wyzwań z pogodą ducha, a przy tym – budowania dobrych relacji.

 

 

„Pociąg życia, bajki dla Kostka i Mateuszka” to taki uporządkowany nieporządek, w każdym wagoniku naszego życia znajduje się coś. Wsiadamy do niego jako dziecko i jako dziecko z niego wysiadamy”. – Wyjaśnia Tomasz Sakiewicz. – „W każdej z bajek chciałem przekazać coś moim synom, ale chciałem też by było w tym trochę zabawy. Te opowiadania to również sposób na poświęcenie czasu moim dzieciom.”

 

Bajki Tomasza Sakiewicza przekazują wiele mądrości życiowych i pogody ducha. W książce ożywają bardzo różnorodne postacie: magiczne stwory, dobrzy i źli ludzie oraz spotkamy też wielu małych bohaterów, którym przyszło się zmierzyć z różnymi trudnościami. Pisarz podejmuje ważne dla każdego młodego człowieka tematy. Wprowadza go w świat miłości i przyjaźni oraz delikatnie radzi, jak poradzić sobie z negatywnymi emocjami. Autor zachęca też do podejmowania trudnych wyzwań i uczy jak budować dobre relacje z innymi. Każda z bajek zawiera mniej lub bardziej widoczny morał, który można też wykorzystać, jako pretekst do rozmów z dzieckiem.

 

„Momentami jak patrzę na różne postacie, które do mnie przychodzą, to mam wrażenie, że przyszedł jakiś obrzydliwy krasnolud. Zamiast człowieka widzę kogoś z bajkowej krainy”. – Mówi Tomasz Sakiewicz pytany o inspirację. – „Takich postaci mam bardzo dużo, nawet w życiu osobistym.”

 

Tomasz Sakiewicz  dziennikarz i publicysta. Oprócz bajek dla dzieci wydał książki „Partyzant Wolnego Słowa” (2013), „Testament I Rzeczypospolitej. Kulisy śmierci Lecha Kaczyńskiego” (2014), „Zasypani” (2015) oraz współautor książki „Układ” (2003, wraz z Elizą Michalik). Jest redaktorem naczelnym tygodnika „Gazeta Polska” oraz dziennika „Gazety Polskiej Codziennie”. Prezes zarządu Niezależnego Wydawnictwa Polskiego, członek zarządu Słowo Niezależne i wiceprezes zarządu Telewizja Republika.

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaKultura /now/ 15.12.2019