Wiosna Mistrzów – Jan Wojdak będzie miał w Warszawie koncert „Zostań z nami melodio”
Agencja Informacyjna: Legenda polskiej muzyki Jan Wojdak będzie miał koncert koncert w Warszawie. Wszystko za sprawą Wiosny Mistrzów na Scenie Kopernika 30.
Spis treści
Koncert „Zostań z nami melodio”
Koncert „Zostań z nami melodio” to wyjątkowa okazja spotkania z legendarnym polskim muzykiem i kompozytorem Janem Wojdakiem – liderem grupy muzyczne „Wawele”.
Podczas koncertu „Zostań z nami melodio” Jana Wojdaka wybrzmią słynne: „Biały Latawiec”, „Zostań z nami melodio”, „Nie szkoda róż”, „Dom, który czeka”, „Zaczarowany fortepian”, „Kacaraba”, „Morza błękit”. Po koncercie odbędzie się spotkanie autorskie z artystą.
Gdzie i kiedy odbędzie się koncert?
Koncert „Zostań z nami melodio” Jana Wojdaka odbędzie się w ramach Wiosny Mistrzów na Scenie Kopernika 30, w sobotę 8 czerwca 2024, o godz. 17:00 (ul. Kopernika 30, w Warszawie – Kamienica Samopomoc Chłopska – Sala balowa 1 piętro).
Udział w koncercie jest biletowany w kwocie 70 zł. Zgłoszenia na koncert online: https://kopernika30.szef.co/formularze/koncert-jan-wojdak
Kim jest Jan Wojdak?
Jan Wojdak pochodzi z muzykującej rodziny, z wykształcenia jest inżynierem, z zamiłowania muzykiem, kompozytorem. To osoba o wielu talentach i pasjach, która przez lata swojej działalności wniósła ogromny wkład w polską kulturę muzyczną. Jego twórczość, zarówno jako kompozytora, jak i wykonawcy, pozostawiła trwały ślad w historii polskiej muzyki. Jego zaangażowanie w promowanie młodych talentów oraz działalność na rzecz dzieci i młodzieży świadczą o jego niezwykłej wrażliwości i oddaniu.
Edukacja Muzyczna
Jan Wojdak już od najmłodszych lat przejawiał zamiłowanie do muzyki. Śpiewając w chórze chłopięcym Filharmonii Krakowskiej, zdobył pierwsze doświadczenia sceniczne i rozwijał swoje umiejętności wokalne. Równocześnie uczęszczał do szkoły muzycznej, gdzie uczył się gry na fortepianie i gitarze. Te wczesne lata spędzone na nauce i praktykowaniu muzyki ukształtowały jego późniejszą karierę.
Grupy muzyczne
Był także założycielem takich formacji wokalno-instrumentalnych jak: „Duchy”, „Wawelskie Smoki” i „Górale”. Później przyszedł zespół „Mini Max”, z którym występował w Teatrze Starym w Krakowie, odtwarzając muzykę Zygmunta Koniecznego w spektaklu „Biesy” Dostojewskiego, w reżyserii Andrzeja Wajdy. Z tą sztuką przez trzy lata Jan Wojdak jeździł po Polsce i świecie.
Jan Wojdak w 1971 roku związał się z grupą muzyczną „Wawele” i został jej liderem, wokalistą, gitarzystą i twórcą największych przebojów. Skomponował ok. 600 piosenek, nagrał kilkadziesiąt płyt – ponad 20 z grupą „Wawele”, wiele z nich uzyskało status złotych.
Uznanie i nagrody
Za swoją działalność artystyczną Jan Wojdak otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia. Został nagrodzony Złotym Krzyżem Zasługi oraz „Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” w 2005 roku. Jest kawalerem Orderu Uśmiech za działalność koncertową kierowaną do dzieci.
Od 1999 był dyrektorem Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka”. Festiwal ten jest wyjątkową inicjatywą, mającą na celu promowanie młodych talentów oraz rozwijanie pasji muzycznych wśród dzieci i młodzieży. Wojdak, poprzez swoje działania, wspiera rozwój kulturalny najmłodszych, dając im możliwość prezentacji swoich umiejętności na profesjonalnej scenie.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Zapraszamy do lektury innych publikacji tutaj.
AI Lokalnie /AXY/ 22.05.2024 tekst na podstawie mat. prasowych