Empire Of The Sun

Najbardziej wyczekiwany album tego lata? Australijskie Empire Of The Sun zapowiedziało płytę na 26 lipca

Agencja Informacyjna: Empire Of The Sun to legendarny australijski duet muzyczny, który cieszy się światowym uznaniem od samego momentu swojego powstania. Za dwa miesiące zespół wyda swój pierwszy album od ośmiu lat!

Empire Of The Sun – ponadczasowa muzyka popularna

Debiutancki album Empire of the Sun, „Walking on a Dream”, ukazał się w 2008 roku i od razu zdobył uznanie zarówno krytyków, jak i słuchaczy. Płyta przyniosła zespołowi liczne nagrody, co uczyniło ich jednym z najważniejszych zespołów w Australii. 

Tytułowy singiel „Walking on a Dream” oraz utwór „We Are the People” stały się wielkimi międzynarodowymi hitami, podkreślając charakterystyczne brzmienie zespołu, łączące elementy elektroniki, popu i rocka. Jest pewna magia w tych utworach; swoim wyjątkowym i oryginalnym brzmieniem zdają się być ponadczasowe. 

Tak zresztą można opisać wiele utworów Empire Of The Sun. Zespół zdaje się nie zwracać większej uwagi na tymczasowe mody i trendy w świecie muzyki. Duet obrał swoją własną ścieżkę i dba o wyjątkowość i oryginalność swojej twórczości, często będąc tym samym samemu twórcą trendów.

Producent Nick Littlemore i PNAU

Nick Littlemore, oprócz działalności w Empire Of The Sun, jest znanym muzykiem i producentem, który angażuje się w wiele różnych projektów muzycznych. Zdaje się starać o tytuł najbardziej zapracowanego producenta w Australii, a może i nawet na świecie.

Jednym z najbardziej znanych projektów Littlemore jest PNAU, duet elektroniczny współtworzony wraz z Peterem Mayesem. PNAU istnieje od 1999 roku i zdobył popularność dzięki innowacyjnemu podejściu do muzyki elektronicznej. 

Album „PNAU” z 2007 roku, który zawierał hity takie jak „Wild Strawberries” i „Baby”, był przełomowy dla zespołu. W 2012 roku duet nawiązał współpracę z legendarnym Eltonem Johnem, co zaowocowało albumem „Good Morning to the Night”, który zdobył uznanie zarówno krytyków, jak i słuchaczy. Najbardziej znany utwór PNAU w ostatnim czasie to remix “Cold Heart” Eltona Johna i piosenkarki Dua Lipa. 

Oryginalna estetyka

Empire Of The Sun jest znane nie tylko z muzyki, ale także z niezwykłych występów scenicznych. Ich koncerty to prawdziwe widowiska, pełne kolorowych kostiumów, efektów świetlnych i wizualizacji. Styl zespołu łączy z jednej strony futurystyczną, z drugiej fantastyczną rzeczywistość, często inspirowaną kulturą azjatycką. Wyjątkowa estetyka jest widoczna także w teledyskach Empire Of The Sun. 

Poprzednie albumy

Od momentu debiutu, Empire Of The Sun wydało kilka albumów, w tym „Ice on the Dune” (2013) i „Two Vines” (2016). Zespół nie boi się eksperymentować i rozwijać, jednak każdy album jak i singiel ma w sobie to charakterystyczne 'coś’. Nie da się pomylić głosu Luke’a Steele i brzmień Nick’a Littlemore z żadnymi innymi artystami. 

Nick Littlemore, będąc częścią Empire Of The Sun, jednocześnie kontynuuje swoje liczne projekty muzyczne, co czyni go jednym z najbardziej wszechstronnych i aktywnych muzyków współczesnej sceny elektronicznej. Jego wkład w różne projekty muzyczne i nieustanne dążenie do innowacji sprawiają, że jest prawdopodobnie jedną z najważniejszych osób dla współczesnego świata muzyki.

Nowy album już zapowiedziany na lipiec

Po bardzo długiej przerwie, częściowo spowodowanej pandemią Covid-19, duet wreszcie zapowiedział nowy album. 26 lipca, po ośmiu latach od albumu „Two Vines” będzie opublikowany album “Ask That God”. „Ask That God” to w tłumaczeniu na polski „Spytaj o to Boga”. 

Oczekując na premierę można już teraz przesłuchać części albumu. W ostatnim czasie zespół wydał kilka singli które znajdą się także na przyszłym albumie. Już teraz dostępne są utwory “Changes”, “AEIOU” oraz “Music On The Radio”. “Changes” jest wyjątkowo ciekawe gdyż zdaje się być inspirowane brzmieniami starej muzyki disco, w tym prawdopodobnie Italo Disco. Są to inspiracje bardzo świeże w dyskografii zespołu. Podkreśla to potencjał wyjątkowości przyszłego albumu. 

Hity tego lata już w planach?

Empire Of The Sun to zespół, który od prawie dwóch dekad zachwyca swoim niepowtarzalnym stylem i muzyką. Nick Littlemore, jako współtwórca zespołu, ma na swoim koncie wiele innych udanych projektów, co tylko podkreśla jego talent i wszechstronność. 

Album “Ask That God” będzie z pewnością jednym z najważniejszych wydarzeń muzyki popularnej tego lata. Wiele utworów zapewne znajdzie swoje miejsce na radiowych listach wakacyjnych przebojów.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Zapraszamy do lektury innych publikacji tutaj.

AI, Kultura /AXY/ 20.05.2024 Obraz ze strony Universal Music Polska.