Wektory Pracodawców

Nagrody Wektor i Super Wektor są przyznawane przez Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej (wcześniej Konfederację Pracodawców Polskich) od roku 2002. Wyróżnienia otrzymują wybitne osobistości świata gospodarki, polityki, kultury i mediów.

Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej przyznają Nagrody Wektor i Super Wektor osobom, które poprzez swoją aktywność, na różnych polach inspirują innych, są autorami nowatorskich rozwiązań, szczególnie cennych dla polskiej gospodarki i życia społecznego. Nagroda Super Wektor jest wręczana za wyjątkowe osiągnięcia, których konsekwencje wykraczają daleko w przyszłość. Tym wyróżnieniem są honorowane są osoby, którzy pracą, twórczym myśleniem i aktywną działalnością przyczyniają się do wspólnego dobra, wznoszą się ponad podziały, są otwarci na argumenty innych oraz utożsamiają się z celami całego społeczeństwa

 „Nagrody Wektorów są zawsze wyjątkowe ze względu na laureatów. Zostają nimi bowiem ci, którzy najbardziej przysłużyli się rozwojowi polskiej przedsiębiorczości.” – Uważa Andrzej Malinowski – Prezydent Pracodawców Rzeczpospolitej Polskiej. – „Gratulując laureatom, składam im oraz wszystkim polskim przedsiębiorcom podziękowania. Za to, czego dokonali! Za to, że walczyli i walczą do ostatka o swoje binzesy oraz miejsca pracy. Za to, że nie boją się głośno mówić o potrzebach polskiej przedsiębiorczości!” – Powiedział Andrzej Malinowski – Prezydent Pracodawców Rzeczpospolitej Polskiej.

15 stycznia 2022 r. odbyła się uroczysta gala Pracodawców Rzeczpospolitej Polskiej, podczas której wręczono następujące wyróżnienia za rok 2021.

WEKTOR 2021 dla Polenergia otrzymali:

Dominika Kulczyk – Przewodnicząca Rady Nadzorczej Polenergia i Michał Michalski – Prezes Zarządu Polenergia za aktywny udział w transformacji polskiego rynku energii oraz za konsekwentny rozwój energetyki odnawialnej, zgodnie z zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu.

Michael Schulz – Regional Manager H&M Hennes & Mauritz Logistics za tworzenie oraz rozwój nowoczesnych i przyjaznych środowisku rozwiązań logistycznych na terenie Rzeczpospolitej Polskiej i Europy Środkowo- Wschodniej.

Andrzej Wasilewski – akcjonariusz MAK Investments za wieloletnią pracę i osiągnięcia w budowaniu polskiej branży ubezpieczeniowej, a także za aktywną działalność w zakresie rozwoju i promocji sportów walki.

Jan Rejs – właściciel i założyciela Rejs w Rypinie za wieloletnie, konsekwentne budowanie wysokiej klasy przedsiębiorstwa oraz za osiągnięcie stabilności i bezpieczeństwa biznesowego, opartego na zróżnicowaniu produkcji i różnorodności rynków.

MIRAI Clinic – Piotr Sójka, współwłaściciel za stworzenie unikalnego w skali Rzeczpospolitej Polskiej, nowoczesnego centrum ortopedycznego przy zachowaniu najwyższej troski o zabytkową wartość budowli i potrzeby lokalnej społeczności.

Laureatem Super Wektora 2021 został Rafał Brzoska – Prezes InPost za stworzenie międzynarodowego technologicznego championa rynku logistycznego, za przełomowe i nowatorskie Paczkomaty, a także za największy w historii technologiczny giełdowy debiut polskiej spółki za granicą.

Wręczana przez Pracodawców Rzeczpospolitej Polskiej nagroda Wektor jest statuetką (rzeźbą autorstwa Michała Kubiaka). Ma ona symbolizować człowieka, kroczącego z podniesioną głową, który nie zważa na przeszkody i przeciwności losu – szybko zyskała prestiż i uznanie w środowisku polskich przedsiębiorców.

Agencja Informacyjna, Gospodarka /DEC/ 15.01.2022