Warszawa-Włochy: Nowe skrzyżowanie oddane do użytku

Od 8 sierpnia we Włochach można korzystać z skrzyżowania ulicy Instalatorów z aleją Krakowską.

 

Najistotniejszą zmianę odczują kierowcy. Do tej pory mogli skręcać jedynie w kierunku Okęcia. Dzięki temu, że dodatkowo został wydzielony pas, będą mieli możliwość także dojazdu do centrum.

 

“Dzięki spółce Apartamenty Raków od dzisiaj początek dzielnicy Włoch stał się bezpieczny dla pieszych, dla rowerzystów i dla zmotoryzowanych. Jestem dumny z tego, bo bezpieczeństwo stawiamy na pierwszym miejscu. Mieszkańcy odczują zmianę zarówno po tej stronie alei Krakowskiej jak i po drugiej. Do tej pory ruch w tym miejscu był utrudniony i dochodziło do kolizji. Jestem ze wszech miar wdzięczny za taką inicjatywę tym bardziej, że inwestycja została przeprowadzona sprawnie i poprawiono estetykę ulicy Instalatorów” – powiedział Artur Wołczacki, burmistrz Dzielnicy Włochy dla Agencji Informacyjnej.

 

Oddana do użytku została nowa sygnalizacja świetlna. Powstały nowe przystanki autobusowe i odnowiono dotychczasowe. Wymieniono także trakcję oraz tory tramwajowe. Oprócz tego odświeżona została nawierzchnia asfaltowa i zmodernizowane latarnie oświetleniowe. Ci, którzy nie korzystają z samochodów będą mieli do dyspozycji nowe przejście dla pieszych oraz przejazd rowerowy.

 

“Jesteśmy zadowoleni ze współpracy. Nie każdy deweloper chce podjąć się takich wyzwań. Mamy świadomość, że to nie kosztowało sto tysięcy, tylko ta inwestycja szła w miliony. Nie każdy deweloper chce wyłożyć tak duże środki na poprawę bezpieczeństwa poprzez przebudowę ulic” – dodał burmistrz Artur Wołczacki.

 

Prace w tym miejscu trwały od października. Miały na celu poprawę praktyczności skrzyżowania i zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców.

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaGospodarka /KAM/ 09.08.2019