Kasia Kowalska już 25 lat na scenie!

 

Kasia Kowalska świętuje 25 lat kariery scenicznej. We wrześniu 1994 roku premierę miał jej pierwszy album – “Gemini”. Kowalska wraca z kolejną trasą, a jeden z koncertów odbędzie się 10 listopada 2019 roku w Stodole.

 

Kasia Kowalska jest wokalistką, kompotyzorką, autorką tekstów, producentką… i ma na koncie epizody filmowe. Wydała dziesięć płyt, których sprzedaż wszystkich wynosi ponad 1 000 000 egzemplarzy. To stawia ją w gronie najpopularniejszych piosenkarek w Polsce. Ostatni album wydała w 2018 roku, po blisko dziesięcioletniej  przerwie.

 

Mimo sprzeciwu rodziców, mając niecałe dwadzieścia lat zdecydowała się na rozwijanie umiejętności wokalne.

Współpracowała z kilkoma zespołami, między innymi z grupą “Piersi”. Jej pierwszy album – “Gemini”, wydany we wrześniu 1994 roku szybko zyskał status podwójnej platyny. Został także nagrodzony “Fryderykiem” za debiut roku. Każda z kolejnych płyt pokryła się przynajmniej platyną. Rozpoznawalność dały jej takie piosenki jak “A to co mam…”. “Prowadź mnie”, “Pieprz czy sól”, “Antidotum”, czy “Spowiedź”. Brała także gościnny udział w innych projektach muzycznych.

 

“Antidotum”

 

Kasia Kowalska wielokrotnie była nagradzana “Fryderykami”, Superjedynkami” oraz takimi wyróżnieniami jak statuetki MTV Europe Music Awards, czy Eska Music Awards.

 

Jesień 2019 roku to okazja do celebracji dotychczasowych osiągnięć. Kowalska wystąpi na serii koncertów, a jeden z nich będzie miał miejsce 10 listopada w warszawskiej “Stodole”. Podczas nich nie zabraknie zarówno starych hitów jak i piosenek z ostatniej płyty – “AYA”.

 

Bilety w sprzedaży na stronach internetowych stodola.pl, ticketclub.pl i w kasie klubu.

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaKultura /KAM/ 12.08.2019

 

Fot. https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Kasia_Kowalska#/media/File:2015_Woodstock_095_Kasia_Kowalska.jpg  

Related Post