Waldemar Malicki i Eight Hands Quartet

 

Eight Hands Quartet jest innowacyjnym, międzynarodowym zespołem, składającym się z czterech młodych pianistów, których połączyła pasja i miłość do jednego instrumentu. Spotkali się oni w celu wymiany swoich doświadczeń, dzielenia się radością ze wspólnego muzykowania oraz by tworzyć i wykonywać piękną muzykę fortepianową. Teraz prezentują się przed publicznością.

 

Pomysłodawcą zespołu Eight Hands Quartet jest jeden z najbardziej wszechstronnych pianistów polskich – solista, kameralista, improwizator oraz współautor i wykonawca projektu Filharmonia Dowcipu – Waldemar Malicki.

Zespół zadebiutował z programem klasycznym w Filharmonii Narodowej w Warszawie w maju 2019 r. W skład zespołu Eight Hands Quartet wchodzą: Vlasta Traczyk, Eugenia Kwon–Kominek, Aruto Matsumoto i Adam Leczycki.

 

Vlasta Traczyk kompozytorka, aranżerka i pianistka rosyjsko-ukraińskiego pochodzenia, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, laureatka III nagrody w międzynarodowym konkursie Transatlantyk Instant Composition Contest w 2017 r.

 

Eugenia Kwon–Kominek pianistka koreańskiego pochodzenia, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz szkoły Ecole Normale de Musique w Paryżu, laureatka wielu krajowych i międzynarodowych konkursów oraz twórczyni wielu projektów artystycznych.

 

Aruto Matsumoto kompozytor, pianista, aranżer i orkiestrator pochodzenia japońskiego, aranżuje muzykę do gier komputerowych, m. in. do tajwańskiej gry Devotion oraz aranżacje orkiestrowe do Game Music Fesival we Wrocławiu

 

Adam Leczycki pianista, pedagog, absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Specjalizuje się w twórczości niemieckiego i austriackiego romantyzmu, w szczególności w twórczości Roberta Schumanna i Franza Schuberta

 

W repertuarze zespołu Eight Hands Quartet są głównie utwory aranżowane przez samych członków grupy. Dzięki ich kreatywnym pomysłom znane melodie dostają drugie życie. Najpiękniejsze utwory muzyki poważnej, rozrywkowej i filmowej w niecodziennych aranżacjach na cztery fortepiany, które nabierają zupełnie nowego wymiaru, budzą ciekawość i dostarczają sporej dawki muzycznych doznań..

 

Zespól zaprezentuje autorskie aranżację pięknych i dobrze znanych Państwu utworów muzyki filmowej, rozrywkowej i klasycznej. Koncert podzielono na dwie części klasyczną i filmowo-rozrywkową. W pierwszej zaplanowano prezentację utworów następujących kompozytorów: Stanisław Moniuszko („Prząśniczka”, „Bajka”, „Kurant”), A. Khaczaturian („Taniec z Szablami”), N. Rimski–Korsakov („Lot trzmiela”), A. Piazzola („Libertango”), Johan Strauss („Odgłosy wiosny”).W drugiej części zaplanowano: fantazję na temat muzyki z filmu „Unfaithful” J. A. P. Kaczmarka, „Gra o tron”, „Harry Potter”, „Show Must Go on” Joe Hisaishi – Howl’s moving castle’s moving Castel i.t.d.

 

Koncert rozpocznie się w niedzielę, 17 listopada 2019 r. o godz. 17:00 w „Akwarium” na Skwerze Hoovera przy Krakowskim Przedmieście 60 A w Warszawie.

Agencja Informacyjna

 

Agencja Informacyjna,  Kultura /BEJ/ 14.11.2019