W co są wyposażone służby strzegące granicy?

 

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jest bardzo poważna. Służby, które strzegą bezpieczeństwa Polaków i zewnętrznej granicy Unii Europejskiej, są wyposażone w sprzęt produkowany w Polsce przez krajowy przemysł obronny. Mowa o karabinkach Beryl i MSBS Grotz powstające w Fabryce Broni „Łucznik” w Radomiu.

 

Jarosław December: Polska w stanie wojny

 

Od wiosny 2021 roku gwałtownie wzrosła liczba prób nielegalnego przedostawania się, ze strony Białorusi, na teren Polski, przez cudzoziemców, z różnych stron świata. Dla zażegnania sytuacji kryzysowej na wschodnią granicę zostali oddelegowani żołnierzy oraz inne formacje mundurowe. Znajdują się tam obecnie funkcjonariusze Straży Granicznej oraz żołnierze Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej. Są oni wyposażeni w broń wyprodukowaną przez Fabrykę Broni „Łucznik” w Radomiu. Jednostki Straży Granicznej, 18 Dywizji Zmechanizowanej oraz Wojsk Obrony Terytorialnej korzystają z najnowszej konstrukcji MSBS GROT, stworzonej we współpracy z ekspertami Wojskowej Akademii Technicznej. Inne jednostki posiadają nadal rozwijaną konstrukcję Beryl, także produkowaną w Fabryce Broni „Łucznik” w Radomiu.

 

„Przywoływane często, w ostatnim czasie, powiedzenie „ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś”, najlepiej obrazuje to, jak wiele zawdzięczamy służbom zaangażowanym w ochronę granicy Rzeczpospolitej Polskiej.” – Uważa Wojciech Arndt – prezes zarządu Fabryki Broni „Łucznik”. – „Jesteśmy dumni, że polscy żołnierze korzystają z broni wyprodukowanej w Polsce, w naszym radomskim zakładzie. Mamy nadzieję, że nigdy nie będą musieli jej użyć, ale śpimy spokojniej wiedząc, że to polskie, niezawodne konstrukcje pomagają polskim służbom chronić ojczyznę i zapewnić bezpieczeństwo,” – Wyjaśnia dr Wojciech Arndt – prezes zarządu Fabryki Broni „Łucznik” w Radomiu.

 

Zdaniem dr Wojciecha Arndta – prezesa zarządu Fabryki Broni „Łucznik” w Radomiu polski przemysł obronny od lat udowadnia, że potrafi tworzyć sprzęt najwyższej klasy, który może konkurować na rynku międzynarodowym.

 

Polska broń podbija Amerykę

 

„To bardzo ważne, że w dzisiejszych, skomplikowanych czasach, Polska może w pełni wykorzystywać potencjał krajowych przedsiębiorstw obronnych i na nich może opierać program modernizacji Wojska Polskiego.” – Przekonuje Jarosław December z Centrum Informacji. – „Większość wyposażenia dla polskich żołnierzy powstaje w kraju. Jest to możliwe dzięki decyzjom wspierającym polski przemysł obronny, które sprawiają, że w tym zakresie nie Polska nie jest zależna od zagranicznych dostawców.” – Uważa December z Centrum Informacji.

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaGospodarka /KAM/23.11.2021