V Kongres NextG. Future of NEXTgen.

 

W dniach 5-6 października 2020 roku odbywa się piąta edycja Kongresu NextG. Kongres jest okazją do spotkania sukcesorów z polskich firm rodzinnych. Wydarzenie odbywa się w sercu Poznania– Concordii Design. Organizatorem Kongresu jest Instytut Biznesu Rodzinnego.

Kongres NextG dedykowany jest modemu pokoleniu przedsiębiorców z polskich firm rodzinnych. Tematyką wiodąc wydarzenia jest digitalizacja, kompetencje przyszłości, trendy biznesowe oraz rola sukcesorów w przyszłości polskiej gospodarki. Uczestnicy spotkania mogą wymieniać doświadczenia między sobą, bowiem każdy z nich ma własne wyzwania swojej rodzinnej firmie.

 „Wiemy, że zaledwie 8% sukcesorów chce przejąć́ firmę̨ rodzinną po rodzicach. Dlatego podczas Kongresu NextG polscy sukcesorzy słyszą historie zarówno sukcesów i porażek swojego pokolenia w firmach i poza nimi. Konfrontują swoje wyobrażenia o przejęciu firmy rodzinnej z rzeczywistością zbudowaną przez swoich rodziców czy dziadków. Młodzi przedsiębiorcy dzielą się tutaj swoimi doświadczeniami i nawiązują relacje, które niejednokrotnie zostają z nimi na długie lata – mówi prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego dr Adrianna Lewandowska, MBA.

Piąta edycja Kongresu NextG FUTURE of NEXTgen koncentruje się na praktycznym podejściu do biznesu oraz przyszłych zmianach gospodarczych. Do dyskusji organizatorzy zaprosili zagranicznych ekspertów z obszaru firm rodzinnych, między innymi Susanne Bransgrove czy Guillermo Salazar. W Kongresie uczestniczyć będą również polscy praktycy i mówcy; Zofia Dzik z Instytutu Humanites, dr Marta Widz, Roman Wieczorek, Szymon Trzebiatowski oraz dr Adrianna Lewandowska z ramienia Instytutu Biznesu Rodzinnego. W poprzednich edycjach wydarzenia wzięło łącznie udział ponad 800 sukcesorów z firm takich jak: Altom Design, Ania Kruk, Dr Irena Eris, Graal, Inglot, Kazar, Kupiec, Kross, Oceanic, Oknoplast, Mitcar, Wojas, Wajnert Meble, ZPUE oraz Zbyszko.

Wydarzenie obywa się w formule hybrydowej – z możliwością wzięcia udziału w formule stacjonarnej dla ograniczonej liczby uczestników (ze względów bezpieczeństwa) oraz w dwóch wersjach ONLINE – dla wszystkich osób, które wybiorą zdalne uczestnictwo w konferencji. Wirtualna wejściówka na Kongres NextG to niezwykła możliwość personalizacji agendy i dopasowania jej do własnych potrzeb.

Instytut Biznesu Rodzinnego to Centrum Wiedzy o Firmach Rodzinnych w Polsce i za granicą. Wiodącą misją działań Instytutu jest profesjonalizacja polskich przedsiębiorstw rodzinnych poprzez doradztwo w zakresie procesu sukcesji, strategii międzypokoleniowych i Konstytucji Firm Rodzinnych, szerzenie wiedzy, dobrych praktyk, prowadzenie i publikowanie wyników badań naukowych oraz wymianę̨ doświadczeń́ krajowych i zagranicznych. Każdego roku Instytut organizuje szereg wydarzeń́ dedykowanych firmom rodzinnym, które zawsze są unikatową platformą wymiany doświadczeń i okazją do nawiązania bezcennych relacji biznesowych.

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaGospodarka /now/ 04.10.2020