Użytkownicy żappki pomagają szpitalom

Na początku kwietnia firma Żabka Polska zainaugurowała akcję, dzięki której użytkownicy aplikacji żappka mogą włączyć się w pomoc szpitalom. Przekazywane przez klientów żappsy są podwajane przez firmę i przekazywane szpitalom na walkę z koronawirusem. To pozwoliło na zebranie 2,6 mln złotych, które zostały przekazane na wsparcie 16 placówek medycznych.

Do inicjatywy rozpoczętej przez Żabka Polska przyłączyło się już ponad 217 tysięcy użytkowników aplikacji. Ze względu na trwającą nadal pandemię firma postanowiła przedłużyć akcję przekazywania punktów, czyli tzw. Żappsów, do 30 czerwca 2020 roku. Środki zebrane w ten sposób zostaną przekazane placówkom opieki medycznej na zakup środków ochrony osobistej, a także urządzeń potrzebnych do walki z koronawirusem. Akcja zainicjowana przez Żabka Polska pozwoliła na przekazanie każdemu z 16 zakaźnych szpitali regionalnych kwoty 120 tys. złotych.

Jesteśmy niezwykle dumni, że już niemal co dwunasty z blisko 3 mln użytkowników aplikacji żappka zdecydował się włączyć w naszą wspólną walkę z pandemią COVID-19. Akcję przekazywania żappsów przez użytkowników aplikacji przedłużyliśmy do końca czerwca, dzięki czemu jeszcze więcej naszych klientów będzie miało szansę dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć szpitale zakaźne. Cieszymy się, że mamy możliwość wykorzystywania technologii mobilnych także do celów charytatywnych. Pamiętajmy, że razem możemy więcej – podkreśla Tomasz Blicharski, Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych i Rozwoju w firmie Żabka Polska.

W celu włączenia się do akcji aplikację żappka można pobrać w sklepach Google Play oraz App Store. Jest ona całkowicie bezpłatna. Wystarczy zainstalować ją na smartfonie i zarejestrować konto. Pierwsze punkty otrzymywane są już przy rejestracji, następne zbierane są w trakcie zakupów w sieci sklepów Żabka. Zebrane żappsy można przekazywać na wsparcie walki z koronawirusem do końca czerwca.

Klienci za pośrednictwem żappki mogą przekazać posiadane punkty w ramach pięciu przedziałów liczbowych.

  • 50 żappsów użytkownika = 50 gr + 50 gr od Żabki = 1 zł przekazane na pomoc szpitalom;
  • 100 żappsów użytkownika = 1 zł +1 zł do Żabki = 2 zł przekazane na pomoc szpitalom;
  • 400 żappsów użytkownika = 5 zł + 5 zł od Żabki = 10 zł przekazane na pomoc szpitalom;
  • 1000 żappsów użytkownika = 12 zł + 12 zł od Żabki = 24 zł przekazane na pomoc szpitalom;
  • 4000 żappsów użytkownika = 50 zł+ 50 zł od Żabki = 100 zł przekazane na pomoc szpitalom.

Dotychczas ponad połowa przekazanych punktów miała wartość 100 żappsów, a co dziesiąta 400 żappsów.

Zebrane dotychczas środki są wykorzystywane przez placówki medyczne na zakup m.in.: kardiomonitorów, sprzętu medycznego do leczenia pacjentów z COVID-19, urządzeń do mierzenia temperatury, respiratorów, sprzętu do wspomagania wentylacji czy nowoczesnych urządzeń do dezynfekcji sprzętu medycznego, a także środków ochrony osobistej dla personelu, w tym maseczek, rękawic i kombinezonów niezbędnych w okresie pandemii.

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaGospodarka /now/ 18.06.2020