Tysiąc kilometrów na litrze

 

Eco Arrow 3.0 to najnowsza wersja bolidu stworzonego przez zespół studentów Politechniki Łódzkiej. Młodzi konstruktorzy liczą, że dzięki nowoczesnym rozwiązaniom uda im się przekroczyć 1.000 km przejechanych na 1 l paliwa. Poprzednia wersja Eco Arrow 2.0 na jednym litrze paliwa była w stanie przejechać 837 km.

„Jest to już trzecia wersja naszego bolidu, w znacznym stopniu ulepszona względem poprzedniej. Jest to konstrukcja dużo lżejsza, zmieniliśmy pewne założenia przy konstruowaniu nośności całej konstrukcji, a obecnie pracujemy nad rozwinięciem nowego silnika do tego bolidu.” – Powiedział Jakub Szychowski z Iron Warriors Team.

Eco Arrow 3.0 to zaawansowany technologicznie pojazd, który posiada ultralekką karoserię wykonaną z nowoczesnych materiałów kompozytowych.

Cechuje go także aerodynamiczny kształt. Niebywale lekkie materiały obejmują także części mechaniczne pojazdu, które są wykonane głównie z aluminium lotniczego i kompozytów z włókna węglowego. Obecnie zespół szykuje się do zawodów w Hiszpańskiej Walencji i Shell Eco Marathon w Wielkiej Brytanii.

W czasie zmagań w Pisaralla pisimmälle w Finlandii może zostać pobity rekord, bo znajduje się tam najlepszy tor wykorzystywany przez wszystkich konkurentów do tego celu.

Agencja InformacyjnaAgencja Informacyjna /AJA/, 3.04.2018