The Slow Readers Club wystąpi w Klubie Stodoła

 

The Slow Readers Club to brytyjski zespół muzyczny grający indie pop, indie rock i rock alternatywny. Rok 2020 rozpoczęli wydaniem nowej płyty „The Joy Of The Return”, który pojawił się 20 marca 2020 roku. 23 października 2020 roku na rynku pojawi się ich piąty album studyjny „91 Days in Isolation”. W kwietniu 2021 zespół zagra koncert w warszawskim Klubie Stodoła.

The Slow Readers Club jest pochodzącą z Manchesteru grupą muzyczną, w której skład wchodzą: Aaron Starkie – wokal, Kurtis Starkie na gitarze i w chórkach, James Ryan na basie oraz David Whitworth na perkusji. Zespół wyewoluował z formacji muzycznej Omerta, który powstał w 2003 roku i przetrwał 4 lata. James Ryan i Aaron Starkie nadal grali razem i ostatecznie w 2011 roku został wydany debiutancki album „The Slow Readers Club”.

20 marca 2020 roku ukazał się czwarty album zespołu zatytułowany The Joy Of The Return”. Singiel „All I Hear’’ był kontynuacją albumu „Build A Tower” z 2018 roku. Album ten trafił do TOP 20 listy sprzedaży w Wielkiej Brytanii.  Był  to dotychczas największy sukces zespołu. Zaowocował niezliczoną ilością wyprzedanych koncertów w całej Europie. Grupa ma też na koncie występy na wielu prestiżowych festiwalach, m.in.: Kendal Calling, Liverpool Sound City, Beautiful Days, Head for the Hills, Neighborhood Festival, Reeperbahn Festival, Kaltern Pop Festival, Haldern Pop (Niemcy) oraz dwa specjalne koncerty w Pekinie i Hangzhou w Chinach.

Obecnie zespół ogłosił powstanie nowego albumu studyjnego „91 Days in Isolation”. Płyta ukaże się 23 października 2020 roku nakładem ich własnej wytwórni SRC Records.  Album dostępny jest w przedsprzedaży wyłącznie w sklepie internetowym zespołu, na limitowanym, kolorowym vinylu i płycie CD: https://tsrc.ffm.to/91days.opr

„Ta kolekcja piosenek została napisana zdalnie podczas lockdownu w UK.” – powiedział o procesie tworzenia albumu wokalista Aaron Starkie.- „Każdy członek zespołu dzielił się pomysłami za pośrednictwem internetu, a piosenki były składane w domu. Gdy restrykcje zostały zniesione, zabraliśmy piosenki do Edwin Street Recording Studios w Bury i nagraliśmy ten album z naszym producentem Philem Bulleymentem. Z dumą zaprezentujemy Wam ,,91 Days in Isolation’’ – dodaje Aaron Starkie.

W trakcie ścisłej izolacji członkowie zespołu znajdowali kreatywne sposoby utrzymywania kontaktu z fanami. Prezentowali ekskluzywne filmy, sesje wspólnego oglądania poprzednich koncertów imprezy z odsłuchami poprzednich albumów oraz niezapomnianą sesję akustyczna w otoczeniu 21000 wolnych miejsc w opustoszałej arenie w Manchesterze.

Najbliższa planowana trasa koncertowa po Wielkiej Brytanii i Europie obejmuje ponad 30 koncertów i będzie promowała wydane w tym roku albumy ,,The Joy Of The Return’’ oraz ,,91 Days in Isolation’’. Zespół zagra również w Polsce, w warszawskim Klubie Stodoła. Koncert odbędzie się 19 kwietnia 2021 roku.

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaKultura / now / 06.10.2020