Startuje Akademia Zarządzania i Rozwoju

 

Inauguracja Akademii Zarządzania i Rozwoju odbędzie się 1 października 2020 roku czyli w dniu kiedy po wakacyjnej przerwie wznawia programy dydaktyczne większość polskich uczelni. Celem przedsięwzięcia jest wspieranie studentów i wykładowców akademickich. Projekt  uzupełnia wiedzę przekazywaną na uczelniach i w szkołach.

Akademia Zarządzania i Rozwoju to nowa inicjatywa Instytutu Biznesu.” – Wyjaśnia Juliusz Bolek, szef AZiR. – „Do tego projektu przygotowywaliśmy się od dłuższego czasu. Pewną przeszkodą okazały się skutki społeczno-gospodarcze wywołane pandemią COVID-19. Ta sytuacja jednocześnie nas zmobilizowała, albowiem wirus nie odpuszcza i wszystko wskazuje, że będzie z nami na dłużej. W tej sytuacji kształcenie na odległość zyskało na znaczeniu, a Akademia Zarządzania i Rozwoju to właśnie tego typu inicjatywa.” – Dodaje Juliusz Bolek, zarządzający AZiR.

https://azir.edu.pl/wyklad/zamiana-hobby-w-prace-wymaga-dlugiej-drogi/– Mateusz Wcześniak, Prezes zarządu Movie Games.

Misją Akademii Zarządzania i Rozwoju jest wspomaganie procesu edukacji, prowadzonego na uczelniach oraz uzupełnianie go o wskazówki i doświadczenia praktyków biznesu, bardzo przydatne uczniom i studentom na początku ich kariery zawodowej. Platforma AZIR jest tworzona we współpracy z przedstawicielami przedsiębiorstw i organizacji oraz ośrodków akademickich, think tanków i mediów. Już teraz można bezpłatnie na stronie www.azir.edu.pl oglądać miniwykłady ludzi sukcesu, wspominających swoje studia, udzielających rad co do ich wyboru, a także dzielących się refleksjami dotyczącymi swojej kariery.

https://azir.edu.pl/wyklad/kazda-praca-uczy/-Kamil Krzysztof Zieliński, Wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Akademia Zarządzania i Rozwoju wspiera decyzje młodych ludzi co do wyboru kierunku studiów, który w przyszłości zapewni im pracę adekwatną z oczekiwaniami. Na platformie AZiR znajdują się materiały przygotowujące do rozmowy kwalifikacyjnej, podpowiadające, w jakiej organizacji szukać stażu i która uczelnia spełni oczekiwania. W Akademii Zarządzania i Rozwoju ze słuchaczami swoją wiedzą i doświadczeniem dzielą się najlepsi menedżerowie, eksperci i wykładowcy. Z ich wypowiedzianymi można zapoznać się na stronie www.azir.edu.pl.

https://azir.edu.pl/wyklad/zachowac-marzenia-i-przekladac-je-na-rzeczywistosc/Wojciech Balczun, polski menadżer i muzyk

Na platformie Akademii Zarządzania i Rozwoju wypowiadają się m. in. Wojciech Balczun (polski menadżer o międzynarodowym doświadczeniu), Adam Ruciński (prezes BTFG Advisory, doradca inwestycyjny), Mateusz Wcześniak (Prezes zarządu Movie Games, firmy produkującej gry komputerowe), Kamil Krzysztof Zieliński (Wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Ekonomista i samorządowiec), Beata Drzazga (prezes BetaMed. właścicielka największej organizacji medycznej w Polsce świadczącej usługi pielęgniarskie w domu pacjenta), Krzysztof Przybył (prezes Fundacji Godła Promocyjnego „Teraz Polska”) i Włodek Pawlik (słynny polski kompozytor).

http://azir.edu.pl/wyklad/oprocz-zdolnosci-potrzebna-jest-ciezka-praca/– Włodzimierz Pawlik, kompozytor i pianista

„To jest partnerstwo doceniające takie narzędzia i rozwiązania, które łączą świat nauki i edukacji ze światem praktyków, jakimi jesteśmy w Żabce.” – Wyjaśnia Alfred Kubczak, dyrektor ds. korporacyjnych Żabka Polska, będącej partnerem strategicznym Akademii Zarządzania i Rozwoju. – „Myślę, że może to być też bardzo ciekawa inspiracja dla nauczycieli akademickich, ponieważ wielu z nich podejmuje wielki wysiłek, żeby jak najwięcej z praktyki wnosić do nauczania teoretycznego. To także dobra inspiracja dla nas, osób zajmujących się biznesem na co dzień, ponieważ dzięki tej platformie będziemy mogli poznać opinie młodych ludzi o ich oczekiwaniach.” – Dodaje Alfred Kubczak, dyrektor ds. korporacyjnych Żabka Polska.

https://azir.edu.pl/wyklad/azir-to-partnerstwo-laczace-swiaty-nauki-i-praktykow/– Alfred Kubczak, dyrektor ds. korporacyjnych Żabka Polska

Innowacyjna, cyfrowa forma Akademii Zarządzania i Rozwoju zapewnia możliwość korzystania z jej zasobów zainteresowanym posiadającym dostęp do Internetu, bez względu na miejsce pobytu czy szkoły z której korzystają. Patronat medialny nad AZiR objęły: dziennik Polska The Times, Agencja Informacyjna oraz portale: naszemiasto.pl, naszahistoria.pl, raportCSR.pl, podlasie24.pl.

https://azir.edu.pl/wyklad/polacy-to-wspaniali-przedsiebiorcy/ -Beata Drzazga, Prezes BetaMed

Agencja Informacyjna

 

Agencja InformacyjnaGospodarka /DEC/ 30.09.2020