Śnieżka urośnie

 

 

Jeszcze w 2018 roku Fabryka Farb i Lakierów „Śnieżka” przystąpi do budowy nowoczesnego Centrum Logistycznego w Zawadzie.

Na zakupionej w tym roku przez FFiL „Śnieżka” 15-hektarowej działce w Zawadzie k. Dębicy powstanie obiekt o charakterze magazynowo-biurowym, o powierzchni ponad 44 tys. m2.

Nowy magazyn przejmie funkcje dotychczasowych Magazynów Wyrobów Gotowych w Brzeźnicy, Lubzinie i Pustkowie. Inwestycja umożliwi Śnieżce realizację zadań w systemie 3-zmianowym i rezygnację z pracy weekendowej. Wielkość obiektu pozwoli na przeniesienie pracowników z trzech dotychczasowych lokalizacji i na podział obecnych czterech brygad na trzy liczniejsze.

Kompozycja budynku centrum logistycznego opiera się na dynamicznym zestawieniu dwóch głównych brył funkcjonalnych: części magazynowej, w tym wysokiego składowania oraz części biurowej o charakterze administracyjnym. Część biurowa przewieszona nad układem doków oraz strefą wejściową podkreśla reprezentacyjną strefę głównego wejścia. Prosty układ funkcjonalny został ukształtowany w sposób spójny z bryłą, zachowując postmodernistyczny charakter obiektu.

Poddębickie centrum ma w przyszłości pomieścić około 55 tys. palet (o wadze do 800 kg towaru), składowanego na ośmiopoziomowych regałach. Docelowo Centrum Logistyczne będzie mogło wysyłać nawet 2 tys. palet na dobę.

Zdolności obiektu będą się zwiększały stopniowo i maksymalny poziom mają osiągnąć za około pięć lat. Obecnie moce magazynów Śnieżki pozwalają na wyekspediowanie do 800 palet na dobę.

– Budowa centrum logistycznego zapewni nam możliwość dalszego rozwoju przez wiele następnych lat. Obecnie prowadzimy dystrybucję z kilku lokalizacji, docelowo będziemy mogli obsługiwać rynek z jednej, co przełoży się na większą efektywność i niższe koszty. Będzie to największa w skali 15 lat inwestycja naszej Spółki – komentuje Piotr Mikrut, Prezes Zarządu FFiL Śnieżka SA.

Przygotowania do budowy są już zaawansowane, zaś oddanie do użytku nowego Centrum Logistycznego Śnieżki zaplanowano na pierwszą połowę 2020 roku.

Agencja InformacyjnaAgencja Informacyjna /MAN/, 29.03.2018