Andrea Bocelli w Polsce

 


Andrea Bocelli, jeden z najwybitniejszych śpiewaków operowych naszych czasów, ponownie wystąpi w Polsce. W styczniu oraz maju 2019 roku zagra w dwóch polskich miastach: Gdańsku i Poznaniu.

Andrea Bocelli to najlepiej sprzedający artysta w historii muzyki klasycznej. Do tej pory nagrał 15 albumów studyjnych, których nakład przekroczył 80.000.000 egzemplarzy. Bocelli to jednak nie tylko wielki wykonawca muzyki klasycznej, a również gwiazda muzyki popularnej. Za duet z Celine Dion w piosence „The Prayer” do animacji „Magiczny miecz – Legenda Camelotu” zdobył nagrodę Złotego Globu.

– Doceniam ludzką życzliwość z jaką jestem zawsze w waszym kraju przyjmowany, wyjątkową kulturę i historię Polski. Dostrzegam więź, która powraca przy każdym koncercie. Czuje się szczególnie związany z tym krajem – ojczyzną Jana Pawła II. Jestem dumny za każdym razem, kiedy do was wracam – mówił na łamach serwisu „prestigemjm.com” w 2017 roku Bocelli. Teraz będzie miał okazje wrócić do kraju, który jest mu tak bliski.

Występem w chorwackim Zagrzebiu, 59-letni Włoch rozpoczął europejską trasę koncertową, która w dalszej kolejności obejmie następujące miasta: Wiedeń, Monachium, Hamburg, Hanower i Praga. U progu lata Bocelli wyruszy do Stanów Zjednoczonych, by zagrać w San Jose, Los Angeles, San Diego, Portland oraz Seattle. Plany na kolejne miesiące to następne występy w Europie, ale także w Ameryce Południowej.

Na początku 2019 roku legendarny tenor odwiedzi Polskę. 26 stycznia wystąpi w gdańskiej Ergo Arenie. Bilety na to wydarzenie są już w sprzedaży.

To jednak nie koniec dobrych wiadomości dla fanów włoskiego muzyka. 11 maja 2019 roku zagra on koncertz okazji stulecia Uniwersytetu Medycznego w stolicy Wielkopolski.

Występ włoskiego artysty odbędzie się na mogącym pomieścić ponad 40 tysięcy widzów INEA Stadionie, gdzie na co dzień swoje mecze piłkarskie rozgrywa zespół Lecha Poznań.

– Mam nadzieję, że koncert na stadionie zgromadzi liczne grono miłośników muzyki operowej, jak i rozrywkowej – powiedział prof. Andrzej Tykarski, Rektor Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Agencja InformacyjnaAgencja Informacyjna /BLO/, 29.03.2018