Ruszył Polski Holding Hotelowy

Rząd zainteresował się hotelami i ośrodkami wypoczynkowymi, znajdującymi się w gestii Skarbu Państwa i postanowił zadbać o ich rozwój. W tym celu, na bazie spółki Chopin Airport Development, powstał Polski Holding Hotelowy.

Obecnie w grupie znajdują się następujące obiekty Courtyard by Marriott Warsaw Airport, Hampton by Hilton Warsaw Airport, Hampton by Hilton Gdańsk Airport, Best Western Hotel Jurata, Renaissance Warsaw Airport Hotels, Moxy Katowice Airport, Golden Tulip Gdańsk Residence i Golden Tulip Międzyzdroje Residence. W najbliższych planach Holiday Inn Express Rzeszów i Moxy Poznań – Ławica.

Niebawem do holdingu zostanie włączonych 13 hoteli Agencji Mienia Wojskowego (Cassubia, Royal, Huzar, Reymont, Ikar, Iskra, Hetman, Kapitan, Rycerski, Kopernik, Belwederski, Mazowiecki i Wieniawa), 3 hotele Gliwickiej Agencji Turystycznej (Zagroń, Ośrodek Wypoczynkowy „Barbara”, Zamek w Lesku), 3 hotele Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Usług Turystycznych (hotel Katowice, hotel Monopol w Zabrzu, Pionier w Bytomiu) i hotel Kopernik w Olsztynie. Oznacza to, że łącznie PHH zarządza 30 obiektami.

Łącznie będzie to 30 hoteli w całej Polsce, które będą dysponować 1.755 pokojami.

Powstanie Polskiego Holdingu Hotelowego będzie oznaczać konsolidację bazy hotelowo-turystycznej w jednej wyspecjalizowanej spółce o wysokim know-how branżowym. Celem jest wykorzystanie obiektów hotelowych pod względem lokalizacji i nowych realiów rynkowych oraz modernizacji infrastruktury. Pozwoli to na kształtowanie nowoczesnych standardów i rozwiązań na polskim rynku hotelowym. W wyniku podjętych działań ma zostać podniesiona rentowność i poprawione wyniki finansowe.

Według Mateusza Bergera – Dyrektora Departamentu Skarbu Państwa, „przedsięwzięcie ma uporządkować aktywa państwa i doprowadzić do wygenerowania jak największą wartość z zasobów.” Gheorghe Marian Cristescu – Prezes Polskiego Holdingu Hotelowego, uważa, że w ten sposób „uda się skonsolidować bazę hotelową, wykorzystać jej potencjał, poprawić rentowność oraz kształtować nowe rozwiązania na rynku hotelowym”. Adam Pilczuk – Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju oraz trener Akademii Hotelarza jest przekonany, że „konsolidacja zasobów hotelowych Skarbu Państwa da efekt skali, pozwoli wprowadzić atrakcyjne programy lojalnościowe i ograniczyć koszty zarządzania.”

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja Informacyjna, Gospodarka /BEJ/ 29.01.2019