Rakobój

 

Często cały ciężar związany z pomocą ciężko chorej osobie spada na osoby, które się nimi opiekują. To bardzo trudna i wyczerpująca sytuacja. Takie osoby wówczas też potrzebują pomocy i wsparcia. Temu ma być poświęcony poradnik „Rakobój”.

Pomysłodawczynią publikacji jest Rita Schulz. Poradnik „Rakobój”, ma być pomocnikiem, którego zadanie jest wspieranie osób opiekujących się ciężko chorymi. Zadaniem ksiązki jest pomoc oraz dawanie nadziei i poczucie, że w tej trudnej sytuacji można znaleźć wsparcie, chociażby w postaci publikacji.

Rita Schulz zaprasza do wsparcia projektu „Rakobój”, który jest jednym z pierwszych takich poradników dla osób opiekujących się chorymi na nowotwory i inne wyniszczające choroby. Więcej na ten temat pod linkiem https://polakpotrafi.pl/projekt/rakoboj

„W oparciu o własne doświadczenie napisałam poradnik, którego mi brakowało, gdy ja przez 10 lat sama toczyłam bój z nowotworem najbliższej mi osoby i sama z sobą, by wytrwać i nie dać się pokonać złym nastrojom, stresom, niepewności, strachowi, bezsenności, cierpieniu, a przede wszystkim bezsilności”. – Wyjaśnia Rita Schulz, autorka książki „Rakobój”.

 

Wszyscy głównie skupiają się chorym. Praktycznie nikt nie zwraca uwagi na to, że pośrednio chorzy to również osoby opiekujący się ciężko chorym.

To właśnie na tych ludziach spoczywa ciężar i odpowiedzialność za podejmowanie trudnych decyzji, opiekowanie się oraz dawanie nadziei ciężko choremu. Opiekunowie narażeni są na niestabilność emocjonalną chorego, na szybkie rozmowy z przepracowanymi lekarzami itp. itd.

„Zależy mi aby bliscy chorych osób mogli poczytać i odczuć trochę ulgi dzięki podpowiedziom zawartym w poradniku i żeby wiedzieli że nie są samotni.” – Wyjaśnia autorka poradnika „Rakobój”. – „Jeśli choć kilku osobom pomoże, to będę wiedziała, że było warto!”

 

Agencja Informacyjna

 

Agencja Informacyjna, Gospodarka /BEJ/ 31.01.2019