AMBASADOR-PROMOCJI-SZTUKI-REMPEX

Rempex – Ambasador Promocji Sztuki 2023

Agencja Informacyjna: Dom Aukcyjny Rempex otrzymał tytuł Ambasador Promocji Sztuki Instytutu Biznesu. To prestiżowe wyróżnienie zostało przyznane po raz pierwszy w tej kategorii.

Instytut Biznesu to organizacja założona przez przedsiębiorców dla przedsiębiorców, działająca głównie w Polsce, chociaż posiada swoich przedstawicieli w Irlandii, Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i na Ukrainie. Misją jest wspieranie przedsiębiorców w prowadzonej przez nich działalności. Jest to szczególnie ważne w często i gwałtownie zmieniających się regulacjach prawnych w Polsce. Jednym z przejawów działalności jest przyznawanie nagród „Ambasador” oraz „Certyfikatów Jakości”.

Rempex – nowy Ambasador Promocji Sztuki

W 2023 roku tytuł Ambasador Promocji Sztuki Instytutu Biznesu, kapituła nagrody przyznała, Domowi Aukcyjnemu Rempex, który powstał w 1989 r. W tym czasie zorganizował blisko 500 wystaw oraz różnego rodzaju aukcji dzieł sztuki i antyków, w tym wiele aukcji specjalistycznych. Współuczestniczył i pomagał w przygotowaniu wielu aukcji charytatywnych. 

Dom Aukcyjny Rempex jest inicjatorem i organizatorem od dwudziestu lat warszawskich Targów Sztuki – najważniejszego tego typu wydarzenia w Polsce. Uczestniczy w nim każdego roku ponad 100 wystawców – galerii sztuki współczesnej i antykwariatów z całej Polski. Odwiedza je ponad 10.000 uczestników. 

Rempex – największy sukces

Rempex, od 20 lat, podczas Warszawskich Targów Sztuki konsekwentnie prowadzi działalność promującą polską sztukę.” – Wyjaśnia  Juliusz Bolek – Przewodniczący Rady Dyrektorów Instytutu Biznesu. – Warszawskim Targom Sztuki towarzyszą wystawy wybitnych artystów takich jak m.in. Magdalena Abakanowicz, Wojciech Fangor, Jacek Malczewski, Tadeusz Dominik, Stanisław Ignacy Witkiewicz, wykłady i spotkania z wyjątkowymi gośćmi – artystami oraz ekspertami związanymi ze światem sztuki, przez wiele lat były też prowadzone dla dzieci i młodzieży warsztaty graficzne. Warto zaznaczyć, że wszystkie te przedsięwzięcia były otwarte. Wielkie zasługi w tym wszystkim poniósł Piort Lengiewicz, który też było pomysłodawcą Warszawskich Targów Sztuki.” – Przypomina Juliusz Bolek – Przewodniczący Rady Dyrektorów Instytutu Biznesu.

Nagrody Ambasador Instytutu Biznesu to wyraz uznania

Nagrody „Ambasador” przyznawane są przez Instytut Biznesu od 2018 roku. W ten sposób organizacja zwraca uwagę na różne aspekty gospodarki i na podmioty, które mają znaczenie dla rozwoju rynku, branż, przedsiębiorstw. Doceniana jest przede wszystkim przedsiębiorczość, kształcenie, innowacje i prace naukowców. Do tej pory przyznane zostały już nagrody w kategoriach: gospodarka, innowacyjność, zdrowie, rynek kapitałowy, turystyka, promocja przedsiębiorczości, promocja sztuki, społeczna odpowiedzialność biznesu.

„Nagradzamy tych, którzy odnieśli sukces, wyróżnieni to wiedzą, więc jest to dla nich, w zasadzie tylko potwierdzenie i dowód uznania.” – Wyjaśnia Juliusz Bolek – Przewodniczący Rady Dyrektorów Instytutu Biznesu. – „Nagrody są ważniejsze innych uczestników branży i rynku. Wskazują im liderów i działania godne naśladowania. Tak naprawdę to w właśnie o to chodzi w przyznawaniu nagród „Ambasador”. – Wyjaśnia Juliusz Bolek – Przewodniczący Rady Dyrektorów Instytutu Biznesu.

Instytut Biznesu organizacja stworzona przez przedsiębiorców dla przedsiębiorców.

Instytut Biznesu to organizacja założona w 2012 roku przez przedsiębiorców dla przedsiębiorców. Na jej czele stoi Rada Dyrektorów, wspierana przez Radę Naukową. Celem jest wspieranie i pomoc podmiotom gospodarczym. Instytut Biznesu zajmuje się doradztwem, przeprowadza procesy zwiększające wydajność i restrukturyzacje. Pomaga w fuzjach i przejęciach oraz w poszukiwaniu kapitału. Przygotowuje raporty, analizy i badania. Organizuje konferencje, debaty i specjalistyczne szkolenia.

Agencja Informacyjna, Gospodarka /DEC/ 24.11.2023