Radio Podlasie – kłopoty katolickiej rozgłośni

Pandemia koronawirusa, która rozpoczęła się kilka tygodni temu, ma ogromny wpływ na funkcjonowanie wielu firm i instytucji.  Kłopoty nie ominęły także rozgłośni Katolickiego Radia Podlasie, którego dyrektor już na początku pandemii apelował o pomoc. Teraz apel o wsparcie finansowe opublikowano ponownie.

Kilka dni temu Katolickie Radio Podlasie opublikowało na swoim stronie na Facebooku post z prośbą o wsparcie i pomoc finansową dla rozgłośni. Radio Podlasie można wspomagać przekazując 1% podatku, zamawiając życzenia do Koncertu Życzeń lub intencję do modlitw albo poprzez przekazanie darowizny bezpośrednio na konto rozgłośni. W opublikowanym poście zespół radia prosi także o dobre słowo, modlitwę oraz uśmiech.

„W związku z zaistniałą sytuacją znaleźliśmy się w trudnym położeniu. Zamierzamy jednak nadal być z Wami, rzetelnie informować o tym, co dzieje się w regionie i zajmować niezmiennie sprawami, które każdemu z nas leżą na sercu. Stwarzać przestrzeń dla ważnych tematów, rozmów, pogłębiania duchowości. Pokazywać pozytywne aspekty codzienności, zapewniać dobrą rozrywkę. Możecie nam w tym pomóc, o co serdecznie prosimy i dziękujemy, za każdą formę Waszego wsparcia – materialną i niematerialną. Czy możesz udostępnić i przekazać innym naszą prośbę?” – napisano w poście.

Katolickie Radio Podlasie jest lokalną stacją radiową , która swoim zasięgiem obejmuje środkową część wschodniej Polski. Rozgłośnia powstała w 1991 roku, a jej pierwszym dyrektorem był ks. Henryk Drozd, natomiast pierwszym pracownikiem ks. Janusz Wolski. Siedziba radia od początku jego istnienia mieści się w Siedlcach.

Od stycznia 2016 roku dyrektorem rozgłośni jest ks. Andrzej Sochal. Szef rozgłośni urodził się w Siedlcach w 1968 r. Święcenia kapłańskie przyjął  w 1993 roku. Studiował w Rzymie na Papieskim Uniwersytecie św. Krzyża. Wod 2007 roku pracował w Caritas Polska, gdzie przez pięć lat piastował funkcję prezesa Fundacji Pro Caritate. Od 2014 roku pracuje jako zastępca dyrektora Dzieła Pomocy Ad Gentes, agendy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

Agencja Informacyjna

 

Agencja Informacyjna, Gospodarka /now/22.04.2020 r.

Źródło foto: Facebook