Polski Stymulator i Kapsuła ze złotymi medalami

 

Polscy naukowcy odnieśli prestiżowy sukces na 3 edycji targów Japan Design, Idea & Invention Expo-2018, zorganizowanych przez World Invention Intellectual Property Associations (WIIPA) oraz Chizai Corporation. To ważne światowe wydarzenie odbyło się dniach 4-5 sierpnia 2018 r. w Tokio – stolicy Japonii.

Głównym celem targów Japan Design, Idea & Invention Expo-2018 jest wymiana pomysłów i poglądów wśród naukowców oraz pracowników uniwersytetów, innych ośrodków naukowych i przedsiębiorstw promujących innowacyjność w skali światowej. Wydarzenie stanowiło bardzo dobrą okazję do nawiązywania nowych kontaktów oraz międzynarodowej współpracy pomiędzy wynalazcami i przedsiębiorcami z różnych państw.

Na Japan Design, Idea & Invention Expo-2018 swoje ekspozycje przedstawiło ponad 400 wystawców, ze wszystkich kontynentów. Targi odwiedziło tysiące zwiedzających.

Uczestnicy targów mogli zgłaszać swoje projekty w jednej z 22 różnych kategorii takich jak m.in.: biotechnologia, zdrowie, odnawialne źródła energii, sprzęt multimedialny, pomoce edukacyjne oraz wiele innych. Polskie wynalazki zaprezentowały: Akademia Górniczo-Hutnicza z Krakowa, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy z Bydgoszczy, Uniwersytet Mikołaja Kopernia z Torunia oraz Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu lider konsorcjum naukowego.

Dwa innowacyjne produkty: Stymulator Polimodalnej Percepcji Sensorycznej – Skarżyńskiego (SPPS-S) oraz Kapsułę Badań Zmysłów zostały wyróżnione złotymi medalami w kategorii wynalazków.

„Stymulator Polimodalnej Percepcji Sensorycznej – Skarżyńskiego został opracowany i wdrożony jako innowacyjne urządzenie i program do diagnostyki i terapii centralnych zaburzeń słuchu wspólnie z Instytutem Narządów Zmysłów oraz Międzynarodowym Centrum Słuchu i Mowy „Medincus”.” – Wyjaśnia prof. dr hab. Henryk Skarżyński. – „Kapsuła Badań Zmysłów to pierwsze zintegrowane urządzenie do badania wielu zmysłów człowieka zostało opracowane przez konsorcjum. Liderem projektu dofinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach przedsięwzięcia STRATEGMED jest Światowe Centrum Słuchu Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu we współpracy z zespołami Politechniki Warszawskiej, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Collegium Medicum w Bydgoszczy, Instytutem Narządów Zmysłów i Międzynarodowego Centrum Słuchu i Mowy „Medincus” oraz Greenfusion sp. z o.o.”

Dodatkowo Kapsuła Badań Zmysłów uhonorowana została specjalną nagrodą: Best International Design Award.

„Zdobyte nagrody to wielki sukces Instytutu Fizjologii i patologii Słuchu oraz narodowego Centrum Badań i Rozwoju, które wsparło tę innowację finansowo.” – Wyjaśnia Juliusz Bolek – Przewodniczący Rady Dyrektorów Instytutu Biznesu. – „Polska gospodarka gwałtownie potrzebuje wynalazków i innowacji, więc wiadomości, które docierają z Tokio, trzeba przyjąć z radością.”

 

Agencja InformacyjnaAgencja Informacyjna, /DEC/ 7.08.2018